Binance CEO’su CZ, Kripto Paralar İçin Önemli Açıklamalar Yaptı! Bir Sonraki Boğa?

Binance CEO’su CZ, Kripto Paralar İçin Önemli Açıklamalar Yaptı! Bir Sonraki Boğa?

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Bitcoin ( BTC ) ve diğer kripto varlıkları için bir sonraki büyük ralliyi potansiyel olarak yönlendiren sayısız faktör olduğunu söyledi .

CNBC’deki yeni bir röportajda, kriptodaki en zengin kişi, farklı katalizörlerin önceki boğa koşularını tetiklediğini ve insanların bunların büyük hamlelere yol açacağının farkında bile olmadıklarını söyledi.

“Hiç kimse, muhtemelen son boğa koşusunu sürdüren NFT’leri , DeFi vb. tahmin etmemişti. Bundan önce 2017’de, çoğunlukla ICO’lardı [ilk madeni para teklifleri]. Bu olaylar olmadan altı ay önce, çok az insan bunu tahmin edebilir. Şimdi pazar çok daha büyük. Uzayda çok daha fazla uygulama var. Hangisi olduğundan emin değilim ama bunların hepsinin olumlu yönde ilerlediğini düşünüyorum.”

Zhao, düzenleyici gelişmelerin ve ekonomik durumun kripto için uygun olabileceğini söyledi.

“Düzenleyici ortam oldukça iyi olacak şekilde şekilleniyor. Çoğu ülke düzenleyici çerçeveler benimsiyor, Bitcoin veya kripto para birimlerini yasaklamıyorlar. Makroekonomi durumu, yüksek enflasyon, durgunluk hakkında konuşmalar vb. olacaktır. Tüm bunlar, Bitcoin’e, kriptoya kabulü yönlendirir.”

Binance CEO’su ayrıca kripto ve hisse senedi piyasasının şu anda neden aynı yönde hareket ettiğini de açıklıyor.

“Mantıksal olarak, kripto para birimleri borsaya karşı hareket etmelidir. Teorik olarak, aralarında negatif korelasyon olması gerekir, ancak bugün kripto para piyasası çok küçük… Borsa çöktüğünde insanlar nakit para almak istiyor. Bugün, kripto para ticareti yapan çoğu insan aynı zamanda hisse senedi ticareti de yapıyor, bu yüzden şu anda pozitif korelasyon var, bu mantıksız, ancak şu anda böyle.”

Hem ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) hem de Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) şu anda kripto para birimlerini denetleme hakkını iddia ettiği için ABD düzenleyici durumunu garip bulduğunu söylüyor .

“Şu anda ABD’de, bu gerçekten ilginç. Sektör üzerinde yargı yetkisi için savaşan birden fazla düzenleyicimiz var, bu bir bakıma iyi ve farklı şekillerde başka sorunlara da neden oluyor. Biraz belirsiz. Diğer çoğu ülkede bu sorun yok. Diğer ülkelerin çoğu, düzenleyici kurumları oldukça açıktır. Bazen merkez bankasıdır. Bazen menkul kıymetler piyasası düzenleyicisidir. Bazen yepyeni bir düzenleyicidir, bu nedenle çoğu düzenleyici, ülkelerindeki düzenleyici çerçeveleri netleştirmeye çalışıyor ve bu çok olumlu. ABD biraz benzersiz ve bu, birden fazla düzenleyici kuruma sahip büyük bir ülke ve şimdi alanı kimin kontrol ettiği belli değil.”

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap