Binance CEO’su CZ ve Justin Sun, Elon Musk’ın BTC Satışını Yorumladı!

Binance CEO’su CZ ve Justin Sun, Elon Musk’ın BTC Satışını Yorumladı!

Elon Musk’ın elektrikli araç üreticisi şirketi Tesla dün, bu yılın ikinci çeyreğinde elindeki Bitcoin’lerin %75’ini sattığını açıklarken, sektörden de konuyla ilgili tepkiler gelmeye başladı. Kripto para piyasasının iki önemli ismi Changpeng Zhao ve Justin Sun ise satışın abartılmaması gerektiğini söylediler.

Tesla’nın Çin’deki kapanmaları sebep göstererek dün 1 milyar dolara yakın Bitcoin sattığını açıklaması, kripto para piyasalarına bomba gibi düşerken, Bitcoin fiyatında ise eskisi gibi büyük etkilerin görülmemesi de dikkat çekti.

Elon Musk’ın aktif olarak kullandığı Twitter’da byük çoğunluk Tesla’nın satışlarını konuşurken, kripto para piyasalarının ünlü iki ismi de bu duruma sessiz kalmadı.

CZ: Okyanusta bir damla…

Dünyanın en büyük borsası konumundaki Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, Twitter hesabından yaptığı tek cümlelik değerlendirmede, “Günde 100 milyar dolarlık Bitcoin işlemi yapılıyor. Bir kişinin 1 milyar dolarlık satış yapması sadece okyanusta bir damladır” dedi.

Justin Sun: Teşekkürler Elon Musk

Özellikle 2017 yılında yaptığı açıklama ve yorumlarla başta Tron olmak üzere birçok kripto paranın fiyatında ilginç hareketler yaşanmasına sebep olan ancak 2021 boğa sezonunda biraz daha sessiz kalan TRON kurucusu Justin Sun ise yapılan satışların kripto piyasası için olumlu olacağını savundu:

“Tesla’nın satışı Bitcoin için harika bir haber. Bunun birinci sebebi, artık piyasa Tesla’nın Bitcoin satıp satmayacağı konusunda endişelenmek zorunda kalmayacak. İkinci sebep ise, Tesla’nın neredeyse 1 milyar dolara yakın bir BTC satışı yapması, Bitcoin’in likiditesini tüm büyük şirketlere göstermiş oldu. Üçüncü konu ise, Tesla’nın Bitcoin işlemlerini başarılı şekilde tamamlamış olması da tüm şirketlere güven verdi. Bu durum, ileride daha fazla büyük firmanın alım yapmasının önünü açacaktır. Teşekkürler Elon Musk”

Elon Musk, Bitcoin satışlarıyla ilgili şirketin nakit ihtiyacını da sebep göstermiş, Dogecoin’lerin ise satılmadığını açıklamıştı.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap