Binance En Fazla Bitcoin Arzına Sahip Borsa Oldu!

Glassnode tarafından paylaşılan verilere göre Binance, Coinbase'yi geride bırakarak en fazla bitcoin arzına sahip borsa oldu.

Binance En Fazla Bitcoin Arzına Sahip Borsa Oldu!

Dünyanın en büyük borsası konumunda olan Binance, artık en fazla Bitcoin arzına sahip borsa olarak da piyasada öncü olmaya devam ediyor. Glassnode tarafından paylaşılan ”Glassnode Insights” raporuna göre, ABD merkezli kripto para borsaası coinbase, son 2 yıl içinde 450.000 BTC çıkışı gördü. Bu varlıklar, Coinbase’ye ait olmayan farklı cüzdanlara aktarıldı.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’nin ise, aynı zaman diliminde BTC bakiyesi 300.000 adet artış gösterdi. Böylece Binance, Coinbase’i geride bırakarak en büyük Bitcoin arzına sahip borsa olmayı başardı.

Coinbase İtalya’da Hizmet Verebilmek Adına Lisans Aldı

Coinbase yeni yapılan açıklamaya göre, İtalyan yatırımcılara hizmet verebilmek için, İtalyan regülatörlerden onay aldı. Böylece Coinbase artık İtalya’da hizmet verebilecek.

Binance borsası ise, geçtiğimiz haftalarda İtalyan regülatörler’den lisans almıştı. Ayrıca Binance BAE, Fransa gibi birkaç ülkede daha lisans almıştır. Coinbase borsası ise son zamanlarda yayılan söylentilere göre, şirket olarak zor durumlardan geçiyor. Tabi bunların şimdilik sadece birer iddia olduğunu unutmamak gerekiyor.

Binance, son 24 saatte 19 milyar dolar işlem hacmine ulaşırken, en yakın rakibi Coinbase 2,49 milyar dolar işlem hacmine sahip durumunda. Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin, 22.200 dolar fiyat bandında işlem görüyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap