Bir Altcoin Sektörü Hızlı Benimseme Gösteriyor! DappRadar Verileri

DappRadar bir altcoin sektörüne dikkat çekti. Hızlı büyüme gösteriyor.

Bir Altcoin Sektörü Hızlı Benimseme Gösteriyor! DappRadar Verileri
gaming product in neon lights

Tüm kripto endüstrisi, makroekonomik baskı ve Terra ekosisteminin çöküşünün bir sonucu olarak sallanıyor, ancak blok zincir oyunlarına olan ilgi giderek arttı. DappRadar , merkezi olmayan uygulamalar hakkında yüksek kaliteli, doğru bilgiler sunan dünyanın dapp mağazası. Blockchain oyunlarına olan ilgi, kripto para birimi değerlerinin ikinci çeyrekte hızla düşmesine rağmen büyümeye devam etti.

Ankete göre, blockchain oyunlarına yapılan yatırım şu anda bir önceki yılı %33 oranında aştığı için, pazar yıl sonuna kadar 12 milyar dolardan fazla büyümeyi hedefliyor . 2021 yılının tamamında 4 milyar dolar fon girişi sağlanırken, 2022 yılının sadece 6 ayında 2,5 milyar dolardan fazla risk sermayesi taahhüt edildi ve bu, sektöre bir başka fon girişi sağladı. 

DappRadar Araştırma Başkanı Pedro Herrera şunları söyledi;

Blockchain tabanlı oyunlar, Web3’ün en umut verici sektörlerinden biri haline geldi. Yavaş yavaş, Immutable-X, Gala Games ve diğer ağların, halihazırda yürürlükte olan etkileyici ortaklıklarla önümüzdeki yıllarda yükselen kategoriye liderlik etmek için kendilerini nasıl konumlandırdıklarını görüyoruz.

Blockchain oyunları , benzersiz aktif cüzdanların (UAW) çoğunluğunu toplayarak kripto para piyasasının geri kalanının sıkıntılı durumundan yararlandı . Çeyrek sonunda, oyun Dapp’leri tüm blok zinciri etkinliğinin %52’sini oluşturuyordu. 

Ortalama benzersiz aktif cüzdanlar (Kaynak: DappRadar )

Blok zinciri oyunları için toplam UAW miktarı önceki çeyreğe göre %7 azalmış olsa da, aynı dönemde DeFi etkinliği %17 ve NFT etkinliği %24 düştü ve bu da pazarın gücünü gösteriyor. Ayrıca, geçen yılın aynı çeyreğine kıyasla, blockchain oyun etkinliği hala %232 gibi inanılmaz bir artış gösteriyor.

İlginizi Çekebilir; Grayscale, Bu 3 Altcoin’i Araştırıyor!

Genel olarak en popüler blockchain oyunu, üçüncü çeyreğin sonunda 283.729 UAW’ye sahip olan Splinterlands’dir. Günlük giriş bonuslarını kaldıran önemli bir yeniden tasarım nedeniyle, The Hive’ın ticari kart oyunu Haziran ayında kullanıcı tabanının %61’ini kaybetti, ancak yine de ikinci çeyrekte en üst sıradaki yerini korudu. 

Oyuncu tabanı, önceki üç aya kıyasla 2. çeyrekte sadece %4 düşen UAW ile büyük ölçüde tutarlı kalan ikinci sıradaki oyun Alien Worlds, bir başka parlak örnekti. Genel olarak, Alien World’ün UAW’si geçen yılın aynı dönemine göre %4 arttı. 

Bu çeyrekte kullanıcı sayısında %33 artış gösteren Farmers World, şu anda üçüncü sırada yer alıyor. Bu arada, Axie Infinity mevcut kripto kışında iyi performans göstermedi. Bir zamanlar genel olarak en iyi bilinen blockchain oyunlarından biri olan Axie Infinity, yerel tokenlerinin 600 milyon doların üzerinde kaybına neden olan yakın tarihli bir saldırı sonucunda ilk çeyreğin sonundan bu yana kullanıcılarında %83’lük bir düşüş yaşadı. .

Polygon Sunflower Lands UAW’daki yeni blok zinciri oyunu , çeyrek boyunca %10,000 artarak 11.000’den fazla kullanıcıya ulaştı. Çeyreği 30.000’den fazla UAW ile tamamlayan Gameta on Solana da cesaret verici bir büyüme yaşadı.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap