Bitcoin 21.000 Doların Altına Düşerken, Borsalardan Rekor BTC Çıkışı Yaşanıyor!

ABD borsaları açıldı ve hisse senetleri düştü. Bitcoin'de (BTC) düşüşe eşlik etti.

Bitcoin 21.000 Doların Altına Düşerken, Borsalardan Rekor BTC Çıkışı Yaşanıyor!

WallStreet açıldı ve hisse senedi piyasında düşüşler gözlemlendi. Hisse senedi piyasasındaki düşüşe Bitcoin‘de eşlik etti. Bitcoin 21.463 dolar seviyesinden 20.700 dolara düştü. Bitcoin (BTC) düşerken birileri bitcoin alıyor.

ABD borsaları geçtiğimiz hafta yakaladığı güçlü bir toparlanmanın ardından yeni haftaya düşüşle başladı. Wall Street yatırımcıları son yılların en kötü yarı yılını geride bırakmaya hazırlanıyor.

Açılışın ardından Dow Jones Endeksi %0,24 düşüşle 31.424,79 puanda, S&P 500 Endeksi %0,38 azalışla 3.896,88 puanda ve Nasdaq Endeksi ise %0,71 düşüşle 11.524,88 puanla işlem görüyor. 10 yıllık ABD Hazinesi tahvil getirileri ise %0,0264 yükselişle %3,162 seviyesinde değerleniyor.

Yaşanan düşüşün en büyük sebebi, Çin’in ve asya pazarının ekonomik kalkınma adımları olduğu düşünülüyor. Çünkü Asya piyasaların da şuan sert yükselişler yaşanıyor.

ABD Piyasaları Etkilenmeye Devam Edecek

Asya pazarının bu kalkınma hamleleri Amerika’nın (ABD) enflasyon sorunlarını artırabilir. Artan enflasyon sorunları faizle sonuçlanırken, hisse senedi piyasası ve kripto para piyasasının bir süre konsolide veya düşüş yönlü hareket etmesi bekleniyor.

Balinalar Borsa Düşerken Alım Yapıyor

Bucoinedir.com olarak geçtiğimiz gün, borsalardan 108.000 BTC’nin çıktığını söylemiştik.

Balinalar, Bitcoin (BTC) 20.000 dolar seviyelerinde konsolide olurken, bitcoin eklemeleri yapmaya devam ediyor.

Zincir içi analitik firması Glassnode‘un verilerine göre , 26 Haziran, BTC’de borsalarda tutulmayan en büyük kümülatif değişiklik görüldü.

Borsaların 30 günlük BTC tutumunda, 153.849 BTC’lik bir düşüş görüldü. Bu da, kripto para balinalarının Bitcoin’lerini soğuk cüzdanlara gönderdiğini gösteriyor.

Bitcoin balinalarının işleyiş biçimini bir çoğumuz biliyor. Her sert düşüşlerden sonra balinalar BTC alımı yapar ve alış ortalamasını düşürür. Dün sitemizde Kripto veri platformu BitInfoCharts’in balina raporunu paylaşmıştım. Dünyanın en büyük anonim Bitcoin balinası (2milyar dolardan fazla varlığa sahip) 14 Haziran’dan bu yana bir dizi işlemde 2.554 Bitcoin ekledi .

14 Haziran ile 18 Haziran arasında, balina 36.62 milyon dolar değerinde 1.698 BTC satın aldı. O zamandan beri balina 17,35 milyon dolar değerinde 856 BTC daha biriktirdi. En zengin borsa dışı Bitcoin balinası şu anda toplam 130.227 BTC’ye veya mevcut arzın %0,68’ine sahip.

Santiment , 10.000’den fazla Bitcoin tutan balina sayısındaki artışın Şubat ayında başladığını, 10 ila 10.000 BTC arasındaki adres sayısındaki artışın ise bu ayın başlarında başladığını söyledi. “Piyasalar bastırılırken, ağda ortaya çıkan daha büyük Bitcoin adreslerinin miktarında bir artış oldu. 10 ila 10.000 BTC’ye sahip adresler iki hafta önceki düşüşün ardından arttı ve Şubat ayından bu yana 10.000’den fazla yeni adres ortaya çıktı. Kripto para piyasasında her ne kadar düşüşler yaşansada, özellikle büyük yatırımcıların btc’ye olan ilgisi azalmıyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.