Robert Kiyosaki; Tahvil Krizi Geliyor; Bitcoin Almak İçin Doğru Zamanı Bekliyorum!

Robert Kiyosaki; Tahvil Krizi Geliyor; Bitcoin Almak İçin Doğru Zamanı Bekliyorum!

En çok satan kitabı Zengin Baba Yoksul Baba’nın ünlü yazarı Robert Kiyosaki, “1788’den bu yana en büyük tahvil çöküşü” konusunda uyardı. “Asıl sorunun” borsadan “40 kat daha büyük” olan tahvil piyasasında olduğunu vurguladı. Biraz satın almak için bitcoin fiyatının daha da düşmesini bekliyor.

Robert Kiyosaki, Tahvil Piyasasının Çökmekte Olduğu Uyardı

Zengin Baba Yoksul Baba’nın yazarı Robert Kiyosaki, hisse senedi ve tahvil piyasaları hakkında birkaç yeni tahminde bulundu. Zengin Baba Yoksul Baba, Kiyosaki ve Sharon Lechter tarafından ortaklaşa yazılan 1997 tarihli bir kitaptır. Altı yılı aşkın bir süredir New York Times En Çok Satanlar Listesi’nde yer almaktadır. Kitabın 32 milyondan fazla kopyası 109’dan fazla ülkede 51’den fazla dilde satıldı.

Ünlü yazar Cuma günü tweet attı:

ABD tahvil piyasası çöküyor. 1788’den bu yana en büyük tahvil çöküşü… Tahvil piyasaları borsadan daha büyük. Şimdi daha fazla altın, gümüş alıyorum ve bitcoin’in düşmesini bekliyorum.

Ayrıca, Çin’in emlak piyasasının çökmekte olduğunu vurguladı ve “Çin’de 90 milyondan fazla boş apartman dairesi” olduğuna dikkat çekti.

Bir takip tweetinde, Zengin Baba Yoksul Baba yazarı açıkladı:

Borsa izleyen kaybedenler. Asıl sorun tahvil piyasasında. Tahvil piyasası, borsadan 40 kat daha büyük. Lütfen hisse senetlerine değil tahvillere dikkat edin. Büyük kaza gelecek.

Nisan ayında, tahvillerin küresel bir erimede en riskli yatırım olduğunu tweetledi. “Trajik bir şekilde çaylak yatırımcılar, 60 (hisse) 40 (tahvil) karışımının çaylak tavsiyesine uyuyor” diye belirtti ve yatırımcılara “dünyayı yöneten moronlara karşı sigorta olarak altın, gümüş ve bitcoin satın almalarını” önerdi.

Kiyosaki, piyasa çöküşleri ve ABD ekonomisinin durumu hakkında defalarca uyardı. Bu hafta, gayrimenkulün çökmekte olduğunu ve hacizlerin geçen yıla göre %700 arttığını belirterek enflasyonun “Daha Büyük Buhrana” yol açabileceği konusunda uyardı.

Nisan ayında hiperenflasyon ve depresyon konusunda uyardı. Ayrıca dünya tarihinin en büyük balonunun içinde olduğumuzu defalarca söyledi. Mart ayında, ABD dolarının patlamak üzere olduğunu tahmin ederek yatırımcılara bitcoin (BTC), ethereum (ETH) ve solana (SOL) almalarını tavsiye etti.

Kiyosaki birkaç kez daha fazla satın almak için Bitcoin’in dibe vurmasını beklediğini söyledi. Geçen ay, satın almadan önce BTC fiyatının 1.100 doları test etmesini beklediğini açıkladı. Bu ayın başlarında, varlık fiyatları düştüğü için BTC dahil pazarlıkları almak için bekleyen nakit pozisyonunda olduğunu söyledi.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.