Bitcoin Yatırımcıları Düşüş mü Bekliyor?

Bitcoin yatırımcıları, piyasa 500 milyon doları aşan en büyük satış baskısına tanık olduğu için kar alıyor gibi görünüyordu.

Bitcoin Yatırımcıları Düşüş mü Bekliyor?
  • Yatırımcılar 200 milyon dolar kaybetti.
  • Bitcoin yatırımcıları kâr elde ediyor. Yatırımcılar Düşüş mü Bekliyor?

Coinglass verilerine göre, kripto piyasasının devam eden rallisi sektöre karşı 200 milyon doların üzerinde pozisyonu tasfiye ettiğinden, açığa satış yapan satıcılar önemli kayıplar yaşadı.

Son 24 saat içinde, toplam tasfiyeler 217 milyon dolardı ve 57.332 taciri etkiledi — bunların %72’si kısa vadeli tacirlerdi. Coinglass verilerine göre, en büyük tek tasfiye BitMex’te gerçekleşti ve Nikon’un değeri 7,08 dolardı .

Kripto varlıklar arasındaki tasfiyelerin dökümü, Bitcoin ( BTC ) ve Ethereum’un ( ETH ) 154,25 milyon dolardan sorumlu olduğunu gösterdi. Litecoin ( LTC ), Optimism ( OP ), Solana ( SOL ), Aptos ( APT ), Cardano ( ADA ) gibi diğer kripto varlıklar dengeyi oluşturdu.

Borsalar genelinde Binance, 81.63 milyon dolarlık tasfiyeden sorumluydu. OKX ve ByBit de platformlarında önemli tasfiyeler kaydetti. İki borsa toplamda 87.24 milyon doları tasfiye etti.

Bitcoin yatırımcıları kâr elde ediyor. Balinalar Düşüş mü Bekliyor?

Bu arada, Bitcoin yatırımcıları son piyasa rallisinden bir miktar kar alıyor gibi görünüyor.

Blockchain analitik firması Santiment’e göre BTC, Silicon Valley Bank gibi kripto dostu bankaların çöküşünün ortasında yükseldi ve altcoinlerde zemin kazandı.

21.524 BTC, varlığın arzının %0,11’ine tekabül eden bir gün içinde borsalara geri taşındı. Bu, kripto borsalarının 13 Mart’ta altı ay içinde en büyük BTC net para girişini gördüğü anlamına geliyor .

Bu, bazı yatırımcıların düşüş yönlü beklenti içinde olabileceğini gösteriyor

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap