Bitcoin Balinaları Faaliyetlerini Artırıyor; Bu Ne Anlama Geliyor?

Bitcoin balinaların da hareketlilik var. CryptoQuant CEO'su Ki Young Ju, durumu yorumladı...

Bitcoin Balinaları Faaliyetlerini Artırıyor; Bu Ne Anlama Geliyor?

Whale Alert, varlıklı bir kripto sahibinin Perşembe günü 319.120.100 dolar değerindeki Bitcoin’i ( BTC ) taşıdığını ve fonları bilinmeyen bir cüzdana aktardığını söyledi.

Adres, Şubat ayından bu yana toplam 55.688 BTC aldı ve şu anda bu yazı yazılırken 482.863.640 dolar değerinde 20.890 Bitcoin tutuyor.

Bir başka bilinmeyen balina da Perşembe günü bir dizi işlemle büyük miktarlarda Bitcoin’i Coinbase’den bilinmeyen cüzdana aktardı.

Whale Alert, Coinbase’in aynı gün 16.983 BTC aktardığını söyledi.

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju , balina hareketlerindeki artışla ilgili görüşlerini paylaştı;

“BTC piyasasına korku çarptığında, balinalar çeşitli nedenlerle borsalarda aktif oluyor. Spot ve türev borsalar arasındaki yoğun akışlarını görürseniz, bu yıl Haziran ayındaki artış, uzun pozisyonlar için teminat doldurmak için BTC’yi ödünç almış gibi görünüyor.


Kaynak: CryptoQuant

Balina faaliyetlerindeki artışın piyasanın dibe vurduğunun bir göstergesi olabileceğini söylüyor. Ki Young Ju konuya yönelik şu açıklamaları yapıyor;

“Bundan genellikle aşırı satımı temsil ettiği için döngüsel bir dip sinyali olarak bahsettim. Bu makro ortamda bunun nasıl gideceğinden emin değilim.”

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Sinem. Benim 8 yıllık editörlük geçmişim bulunuyor. 2018 yılından beri kripto paralara ilgi duyuyorum. Sizler için önemli gelişmeleri ve verileri araştırıyorum.

Yorum Yap