Arthur Hayes; Bitcoin İçin Boğa Geliyor!

Arthur Hayes; Bitcoin İçin Boğa Geliyor!

BitMEX’in kurucu ortağı Arthur Hayes, Biden Yönetimi iflas dalgasının Amerikan bankacılık sistemine yayılmasını önlemek için mücadele ederken, büyük bir Bitcoin ve kripto rallisine hazırlandığını söyledi.

Bir dizi tweet’te Hayes, Federal Rezerv’in oran artışlarını tamamen durdurmak zorunda kalacağına, sisteme geri para enjekte etmeye başlayacağına inandığını ve bunun da riskli varlıklara ve özellikle kripto piyasalarına sermaye akışının önünü açacağına inandığını söylüyor.

Tahmin, yatırımcılar portföylerini yeniden değerlendirmek için mücadele ederken, bireyler ve şirketler ülkenin bölgesel bankalarındaki varlıklarının güvenliğini incelerken ve ABD bankacılık krizi devam ederken geliyor.

Hayes, sonucun zaten net olduğuna inandığını söylüyor. “

Lanet olası boğa piyasasına hazır mısın? ABD [piyasasına] 45 dakika açıldı ve bankalar solda, sağda ve ortada durduruldu. Doğu saatiyle 16:00’da Fed Fonları %0’a geri dönebilir… Risk varlıklarında yüzünü yırtan bir ralliye hazır olun. PARA YAZICI GİDİYOR BRRR!!!”

Bir aracıya ihtiyaç duymadan siber uzayda merkezi olmayan, kendi kendine yeten bir banka olarak inşa edilen Bitcoin’in fiyatı, bankacılık krizinin ortasında şimdiden yükseliyor.

Bitcoin, Cuma gününün en düşük seviyesi olan 19.662 $’dan yayınlandığı sırada 24.231 $’a sıçradı ve %23’lük çarpıcı bir dönüşü temsil etti.

Pazar günü Biden Yönetimi, iflas eden Silikon Vadisi Bankası’nın yanı sıra yeni kapatılan Signature Bankası’ndaki tüm mevduat sahiplerini durduracağını ve herkesin parasını alabilmesini sağlayacağını duyurdu.

Kurtarma planı, Amerikan halkına banka hesaplarında tuttukları paranın güvende olduğu ve FDIC sigortalı miktarı olan 250.000 $’dan fazla olan hesapların bile sağlam kalacağı konusunda güvence vermek için tasarlandı.

Fed, banka iflaslarından etkilenen kurumlara bir yıla kadar kredi sağlamak için tasarlanmış ayrı bir kredi yarattı.

Bölgesel Amerikan bankaları, istikrarlı bir değeri korumak, kurumlara çeşitlendirmek ve getiri elde etmek için güvenli bir yol sunmak üzere tasarlanan ABD tahvillerine yaptıkları yatırımlarla ilgili korkular nedeniyle iflas ediyor.

Ancak bu tahvillerin değeri, Fed’in bir dizi agresif oran artışının ortasında düştü.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Sinem. Benim 8 yıllık editörlük geçmişim bulunuyor. 2018 yılından beri kripto paralara ilgi duyuyorum. Sizler için önemli gelişmeleri ve verileri araştırıyorum.

Yorum Yap