Bitcoin (BTC) Sahipleri, Korkuyu Satın Alıyor!

Herkes başka bir Bitcoin ( BTC ) kapitülasyon olayı bekliyor, ancak veriler toplu alımların çoktan başladığını gösteriyor.

Bitcoin (BTC) Sahipleri, Korkuyu Satın Alıyor!

29 Haziran’daki bir Twitter dizisinde, veri firması Glassnode’da zincirleme analist olan Checkmate, Bitcoin‘i (BTC) kimin gerçekten istiflediğine dikkat çekti.

Karides (1 BTC Sahipleri) ve Balinalar (1000BTC+), Bitcoin istifliyor

Spekülatörler mevcut BTC fiyatındaki zayıflığın suçunu üstlenmiyor. Ancak birçok piyasa katılımcısı aslında BTC cüzdanlarına ekleme yapıyor.

Glassnode verilerini inceleyen Checkmate, en küçük ve en büyük oyuncuların her ikisinin de 20.000 $ civarında satın alma modunda olduğunu ortaya koydu.

Cüzdanlarında 10 BTC veya daha azına sahip en küçük perakende yatırımcılar olan hem karidesler hem de yengeçler, BTC/USD’nin 2017’de ilk kez 20.000 $’a ulaşmasından bu yana her zamankinden daha yoğun bir şekilde istifliyorlar.

Checkmate, biriktirme eylemini “Duramaz ve durmayacak” diye yazdı.

Karidesler 2017 zirvesinde bu yana ilk kez bu kadar fazla kripto para istiflemesi yapıyor. Anladığımız kadarıyla, eski yatırımcılar Bitcoin’in artık fırsat olduğunu biliyor. İstifleme Duramaz,Durmayacak!

Yelpazenin diğer ucunda, balinalar benzer şekilde Checkmate’in tabiriyle, ” HAM YAPARAK) büyük bir hızda kripto paraları borsalardan özel cüzdanlara çıkarıyor.

Devamında Checkmate konuya yönelik şu açıklamaları yaptı.

“Dengeler artıyor, ancak özel bir şey yok. TradFi ve kripto para şovu göz önüne alındığında, bazı büyük yatırımcıların kaldıraç azaltma ve marj çağrılarından büyük ölçüde etkilendiğinden şüpheleniyorum.

Bu haftanın başlarında Glassnode aynı şekilde borsalardan 30 günlük kümülatif BTC çıkışlarının yeni bir zirveye ulaştığını göstermişti.

İLGİLİ VERİLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN;

Sermayeler Kripto Paralara Dönmek İçin Kenarda Bekliyor;

Diğer analitik firması CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju için, sermayenin kriptoya geri dönmek için kenarda beklediğine dair işaretler de açık.

Ki Young Ju; Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesinden %70’ine kıyasla birleşik stablecoin piyasa değerinde sadece %11’lik bir düşüş gördü.

30 Haziran’da “Borsalarda oturan stabilcoinler artık Bitcoin rezervinin yarısı değerinde” diye ekledi.

“Kripto varlık fiyatlarını artırabilecek 25 milyar dolarlık mermimiz var. Soru nasıl değil, ne zaman.”

Durum, borsalardaki stablecoin piyasa değeri oranının iki yıl boyunca neredeysesabit kaldı. Bu arada Bitcoin döviz arz oranı çok daha değişken oldu.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap