Bitcoin Düşüşü Devam Edecek Mi? Grayscale Araştırmacıları Cevapladı;

Bitcoin Düşüşü Devam Edecek Mi? Grayscale Araştırmacıları Cevapladı;

Grayscale mevcut duruma karşın önemli veriler paylaştı...

0

Kripto varlık yönetimi devi Grayscale’deki araştırmacılar, mevcut ayı piyasasının 2022’nin geri kalanı ve 2023’e kadar sürebileceğini düşünüyor.

Yeni bir analizde , Gri Tonlamalı araştırmacılar Matt Maximo ve Michael Zhao, Bitcoin’in ( BTC ) gerçekleşen fiyatının 13 Haziran’da piyasa fiyatının altına düştüğünü ve olası bir ayı piyasasının başlangıcını işaret ettiğini belirtiyor.

“Piyasa döngülerinin doğal düzeninde, bazıları piyasa döngüsündeki bu noktaların satın almak için en iyi fırsatlardan bazılarını sunabileceğine inanıyor. Aşağıdaki tablo, Gerçekleşen Fiyat < Bitcoin Piyasa Fiyatı bölgeleri sırasında Bitcoin’in ortalama fiyatını göstermektedir. Bu bölgeye yalnızca 21 gün kala, önceki döngülere kıyasla ~250 günlük daha yüksek değerli satın alma fırsatları görebiliriz.”

Kaynak: Gri Tonlamalı Grayscale araştırmacıları

Gerçekleşen fiyat, Bitcoin’in gerçekleşen piyasa değeri, tüm BTC’lerin cari fiyattan değil, satın alındıkları fiyattaki değeri alınarak ve mevcut BTC arzına bölünerek hesaplanır.

Araştırmacılar ayrıca, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık 7.5 ay uzakta olduğunu ve bunun 5-6 ay daha aşağı veya yatay fiyat hareketi için kış sezonunda olabileceği anlamına geldiğini belirtiyorlar.

BTC, yazı yazılırken 23.366 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre en üst sıradaki kripto varlığı, son 24 saatte %5.6’dan fazla arttı.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap