Bitcoin, El Salvador’un Büyümesine Katkı Sağlıyor!

BTC'nin benimsenmesi ve ülkedeki parasal değişim, El Salvador'u memnun ediyor gibi görünüyor...

Bitcoin, El Salvador’un Büyümesine Katkı Sağlıyor!

El Salvador başkanı Nayib Bukele, ülkedeki turizmle ilgili gelirdeki artış hakkındaki görüşlerini dile getirdi ve bitcoin’in (BTC) yerel para olarak kalmasını savundu.

Başkan şunları söyledi:

Sadece bir avuç ülke turizmini pandemi öncesi seviyelere getirebildi. Bizde o ülkelerden biriyiz. Bunun sebebi ise bitcoin ve sörf!

El Salvador, geçtiğimiz günlerde turizm gelirleri pandemi öncesi seviyelere ulaşan ülkeler arasında yer aldı. Dünya Turizm Grubu’na göre, El Salvador turizmle ilgili gelirini 2019’a kıyasla %6 artırdı. Ülkenin turizm bakanı Morena Valdez, Şubat ayında sektörün o zamandan bu yana %30 büyüdüğünü söyledi. 

El Salvador’un BTC’ye Olumlu Yaklaşımı

İstatistikler ayrıca El Salvador’da 2020’den bu yana suç ve cinayette dramatik bir düşüş olduğunu gösteriyor. Ek olarak, El Salvador sörf için dünyanın en iyi dalgalarından bazılarına sahiptir. Geçen yılın Nisan ayında 9 binden fazla kişinin gözaltına alınmasına yol açan olağanüstü hal ilanı da dahil olmak üzere, Bukele yönetiminin çete bağlantılı suçlarla mücadele için aldığı tedbirler sert eleştiriler aldı. Bukele, bunun ülkenin turizm sektörünün gelişimini hızlandırdığını iddia ediyor.

Hükümet, yeni bitcoin yatırımlarının ülkedeki bitcoin savunucularının sayısını artıracağını tahmin ediyor. Bir kripto para yatırım platformu olan Bank Of The Future tarafından El Salvador’a 6 milyar dolar yatırım yapacağına dair son duyuru, El Salvador’un ABD büyükelçisi Milena Mayorga tarafından yapıldı. 

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Doruk. 2019 yılından beri kripto paralarla ilgileniyorum. Geleceğine inandığım kripto para sektörünü araştırıyorum ve ulaştığım önemli verileri sizinle paylaşıyorum.

Yorum Yap