Bitcoin İçin Önemli Veriler! Bu Kadar BTC Uyuyor!

Son veriler, Bitcoin(BTC) arzının yarısından fazlasının uyuduğunu gösteriyor.

Bitcoin İçin Önemli Veriler! Bu Kadar BTC Uyuyor!

Ünlü analitik şirketi Glassnode tarafından açıklanan veriler, Bitcoin (BTC) arzının yarısından fazlasının son 2 yıldır uyuduğunu gösteriyor.

Uyuyan Bitcoin’ler, toplam arzın %53’ünü oluşturuyor. Analistlere göre bu oran, tüm zamanların en yüksek seviyesine işaret ediyor. Bir diğer deyişle; Dolaşımdaki her 2 Bitcoin’den 1’den fazlası son 2 yılda hareket etmedi.


Son 5 yıl toplam Bitcoin’lerin (BTC) %29’u hareket Etmedi!

Glassnode tarafından 5-10 yıllık grafiklerde paylaşıldı. 5 yıllık veriler gösteriyor ki, BTC arzının %29’u son 5 yıl boyunca hiç hareket etmedi. Bu, haber hazırlandığı an 158 milyar dolar olan 5,6 milyon Bitcoin’e eşdeğerdir.

10 yıllık verilere baktığımızda ise, son on yıl 2,7 milyon bitcoin hiç hareket etmedi. Bu, 76 milyar dolara tekabul ediyor.

Ünlü kripto para analisti, konuya yönelik şu açıklamayı yaptı.

bu Bitcoin’lerin potansiyel olarak kaybolabileceği veya “dünyanın en disiplinli yatırımcılarının” elinde olduğu anlamına geliyor.

Kripto para yatırımcılarının düşüncesi ise, verilerin, elinde Bitcoin (BTC) tutanların tüm zamanların en yüksek seviyesindeyken satın aldıkları ve satmak için doğru zamanı bekledikleri anlamına geldiğine inanıyor. 

Ayrıca GOOGLE ABD verilerine baktığımızda, en popüler arama sonuçları verilerinin başında Bitcoin yer alıyor ve bu, Amerikalıların BTC’ye ilgi duyduğunu gösteriyor.  Bitcoin kelimesi, Donald Trump ve ABD’li şarkıcı Elvis Presley gibi bir çok trendi geride bıraktı.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap