Bitcoin Ne Zamana Kadar Dipte Kalacak? Ekonomist Cevapladı;

Ekonomist, bi gösterge ile BTC'yi yorumladı...

Bitcoin Ne Zamana Kadar Dipte Kalacak? Ekonomist Cevapladı;

25 yıldan fazla deneyime sahip ekonomist ve fon yöneticisi Dan Tapiero, dijital varlık piyasasına açılmak isteyen uzun vadeli bir perakende yatırımcı için Bitcoin satın almak için en iyi zaman hakkındaki görüşünü paylaştı.

Tapiero, yatırımcılara BTC’nin günlük kripto para ihracını bir yıllık hareketli ortalamaya bölen bir Puell Multiple göstergesi sunuyor. 

Son 4 kez, Puell Multiple, 2018’deki 3000 dolarlık BTC düşüşü de dahil olmak üzere piyasadaki her geri dönüşün doğru noktasını gösterdi ve bu seviyelerin BTC satın almak için en doğru zaman olduğuna inanıyor.

Ekonomist , bu göstergeyi kullanarak ortalama yatırım ufkunun yaklaşık 18 ay olduğunu söylüy. Multiple’nin ayrıca her düzeltme döngüsünün yerel diplerini doğru bir şekilde gösterdiğini söylüyor. Ekonomist göre, bu da orta vadeli traderler ve yatırımcılar tarafından bile kullanılabileceği anlamına geliyor. 

ANALİSTİN YORUMU;

Çeşitli farklı göstergeler dibin yakın olduğunu ve BTC’nin önümüzdeki aylarda toparlanacağını gösteriyor. Ne yazık ki, dijital varlık piyasası etrafındaki faktörler tam tersini gösteriyor. Yukarıda belirtilen göstergeler dip bölgesine ulaşmış olsa da, Bitcoin’in kendisi birkaç ay daha konsolidasyon aralığında kalabilir. 

Önceki düşüş trendlerinde, Bitcoin yeni bir yükseliş trendine girmeden önce birkaç hafta hatta aylarca yerel dipte konsolide oluyordu. Bu sefer FED ülkedeki para politikasını gevşetene kadar aynı sonucu görebiliriz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Sinem. Benim 8 yıllık editörlük geçmişim bulunuyor. 2018 yılından beri kripto paralara ilgi duyuyorum. Sizler için önemli gelişmeleri ve verileri araştırıyorum.

Yorum Yap