Bitcoin Neden Düşüyor? CrpytoQuant Uzmanları Cevapladı!

Bitcoin düşmesine nelerin sebep olduğu belirginleşiyor.

Bitcoin Neden Düşüyor? CrpytoQuant Uzmanları Cevapladı!

Bitcoin düşmesine nelerin sebep olduğu belirginleşiyor. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde madencilerin zor zamanlardan geçtiğini söylemiştik. Veriler, BTC madencilerinden yüksek satış baskısı geldiğini gösteriyor. Uzmanlara göre bu da BTC fiyatını 19 bin dolarlık kritik fiyat seviyesinin altına düşmeye yönlendirdi.

Cryptoquant’ta kıdemli bir analist olan Julio Moreno, kripto piyasasının Bitcoin madenci kapitülasyonu döneminde işlem gördüğünü öne sürüyor. Bütün madencilerden borsa akışlarında bir artış kaydettiklerini de sözlerine ekliyor. Aynı zamanda borsalara akıştaki ani yükseliş, düşük fiyatlar sırasında kaydedildi.

Bitfarms 3053 BTC Satışı Yaptı!

Son zamanlarda madencilerin kazancında büyük bir düşüş yaşanıyor. Yaşanan düşüşle beraber madencilerde satışa yöneliyor.

Haziran ayında BTC madencileri 23.000 BTC satışı gerçekleştirmiş gibi görünüyor.

Bitfarms, bir Bitcoin madencilik şirketi. Bitfarms, 1 Temmuz’da aylık raporunu yayınladı. Haziran 2022’de 420 yeni BTC’nin basıldığını bildirdi. Haziran 2021’e göre %58’lik bir sıçrama oldu. Bu arada firma, ay boyunca 69 milyon dolar karşılığında yaklaşık 3.353 Bitcoin sattı. Bitfarms, elde etiği gelirin bir kısmını tesislerinin borcunu ödemek için kullandı.

BTC madencilerinin yaptığı satışlar beklenmedik bir gelişme değildi. Çünkü boğa sezonunda bazı madenciler yüklü kredi çekti ve çektikleri krediyle yeni cihazlar satın almıştı. Bazı madencilik şirketleri elindeki cihazların bir kısmını sattı. Bazı firmalar ise zararı ve tesis ücretlerini karşılayabilmek için BTC satışı gerçekleştirdi. Madencilik şirketlerinin bu hamleleri yatırımcıların bir kısmını endişeye götürmüştü. Bazı analitik şirketlerine göre bu satışlar BTC’nin yönü belirsiz olduğu sürece devam edebilir.

Youtube kanalımıza abone olarak, birçok yeni bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap