Bitcoin Savunucusu Michael Saylor, CEO’luk Görevini Bıraktı!

Bitcoin Savunucusu Michael Saylor, CEO’luk Görevini Bıraktı!

Microstrategy’den Michael Saylor, şirket başkanı olarak Bitcoin savunuculuğuna odaklanmak için CEO olarak görevinden ayrılıyor.

MiCrostrateji, dünyanın en büyük kripto satın alan şirketlerinden biridir. Şirket, kurucu ve CEO Michael Saylor’un BTC gibi kriptoların enflasyona karşı uygulanabilir bir koruma olduğunu fark etmesiyle 2020’de Bitcoin satın almaya başladı .

Şirket başlangıçta bir yazılım yaratıcısıyken, Michael’ın liderliği işini kripto yatırımlarını içerecek şekilde çeşitlendirdiğini gördü. En büyük Bitcoin alıcılarından biriydi; Şu an itibariyle, Microstrategy 129.699 BTC’ye sahip.

Mevcut Şirket Başkanı, CEO Rolünü Devralacak

Microstrategy, 1989 yılında Saylor tarafından ortaklaşa kurulan bir iş zekası firmasıdır; Şimdi, şirketin en üst yönetimindeki otuz yılın ardından , Michael, başkan olmak için CEO rolünü bırakıyor. Bu arada, mevcut şirket başkanı Phong Lee CEO olarak devralacak. Şirket haberi resmi internet sitesi üzerinden duyurdu .

Lee şunları söyledi:

 “Başkan ve CEO olarak bu gerçekten yenilikçi organizasyona liderlik etmeye devam etmekten onur ve heyecan duyuyorum… Kurumsal yazılımlarımızın ve bitcoin satın alma stratejilerimizin uzun vadeli sağlığı ve büyümesi için organizasyona liderlik etmeyi dört gözle bekliyorum.”

Saylor, Kripto Savunuculuk Çabalarını Artıracak

CEO olarak görevinden ayrıldıktan sonra Michael Saylor, Bitcoin savunuculuğunu artırmayı ve şirketin Bitcoin biriktirme çabalarını desteklemeye odaklanmayı planlıyor . Bu hareket, şirket için iki ayrı odak noktası yaratacaktır. Başkan BTC alanını yönetecek, CEO ise şirketin orijinal yazılım ürünleri geliştirme hedefine odaklanacak.

Michael dedi ki,

“Başkan ve CEO rollerini ayırmanın, bitcoin edinme ve elde tutma ve kurumsal analitik yazılım işimizi büyütme konusundaki iki kurumsal stratejimizi daha iyi takip etmemizi sağlayacağına inanıyorum.”

Bu değişiklik, şirketin 2022’nin ikinci çeyreğine ilişkin mali sonuçlarını açıklamasıyla birlikte, şirketin son birkaç ayda Bitcoin fiyatının düşmesi nedeniyle 1 milyar dolar zarara uğradığını ortaya koymasıyla ortaya çıkıyor.

Wu Blockchain’e göre : ” 30 Haziran 2022 itibariyle, MicroStrategy’nin dijital varlıklarının (129.699 bitcoin) defter değeri 1.988 milyar dolardı ve bu, satın alma işleminden bu yana 1.989 milyar dolarlık kümülatif değer düşüklüğü zararlarını ve bitcoin başına yaklaşık 15.326 dolarlık ortalama defter değerini yansıtıyor.”

Ancak ikinci çeyrek sonuçlarının Michaels’ın CEO görevinden ayrılma kararını etkileyip etkilemediği açık değil.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Sinem. Benim 8 yıllık editörlük geçmişim bulunuyor. 2018 yılından beri kripto paralara ilgi duyuyorum. Sizler için önemli gelişmeleri ve verileri araştırıyorum.

Yorum Yap