Bitcoin ve Altcoinleri İlgilendiren Önemli Haber İngiltere’den Geldi!

Kripto para yatırımcılarını sevindiren haberler peş peşe geldi...

Bitcoin ve Altcoinleri İlgilendiren Önemli Haber İngiltere’den Geldi!

Bitcoin 1 ay aradan sonra ilk kez 23.000 doların üzerinde seyrediyor ve altcoinler de BTC’nin yükselişine eşlik etti. Bitcoin ve altcoinlerin bu yükselişinin en büyük sebebi Peş peşe gelen olumlu haberler oldu.

İyi haberler üst üste geldi

Bildiğiniz gibi birkaç saat önce Bucoinedir.com olarak sizlere 12 trilyon dolar değeri yöneten Fransız banka BNP Paribas’ın kripto para saklama hizmeti verebilmek için Metaco ile ortaklık kurduğunu duyurmuştuk. Az önce bir önemli haberde İngiltere’den geldi.

İngiltere’de Maliye Bakanı olarak atanan Nadhim Zahawi kısa süre önce yaptığı açıklamada yarın yayınlanacak “Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasasının” kripto varlıkların güvenli bir şekilde kabulünü teşvik için bazı kuralları içerecek dedi. Dünyanın en güçlü ülkelerinden olan İngiltere’nin kripto paraları tanıması ve onları yatırım yapılabilir bir zemine oturtması son derece önemlidir.

Bankaların, varlık yönetim şirketlerinin ve kurumsal fonların kripto paralara daha kolay bir şekilde yatırım yapabilmesinin yolu gerekli yasal deminin oluşturulmasından geçiyor. Trilyon dolarlık şirketlerin hali hazırda kripto paraları konu alan çok sayıda ürün çalışması bulunuyor. Son birkaç yıldır yapılan işe alımlar ve bu şirketlerin içinde oluşturulan iş grupları tüm tahminleri doğrular niteliktedir.

Hong Kong MB; Kripto Para Sektörü Yok Olmayacak

Ayrına sabah saatlerinde bucoinedir.com haber sitemizde bildirdiğimiz üzere Hong Kong merkez bankasıda önemli açıklamalar yapmıştı.

Hong Kong Para Otoritesi CEO’su Eddie Yue, kripto para birimi sektöründeki eksikliklere rağmen, endüstrinin gelecekteki finansal sistemlerde merkezi bir rol oynamasının muhtemel olduğunu belirtti. 

Yue, konuya yönelik şu açıklamaları yaptı;

“Büyümeleri kısıtlanabilir ama ben, yaşanan bu olaylara rağmen kriptonun ve merkeziyetsiz finansın ortadan kalkmayacağını düşünüyorum. Çünkü bunların temelinde yatan teknolojinin ve inovasyonun, finans sistemimizin geleceği açısından önemli olması muhtemel.”

Bitcoin an itibariyle 23.700 doların üzerinde seyrediyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap