Bitcoin ve Altın, Çok Yıllı Bir Boğa Döngüsünün Erken Aşamalarında!

Bitcoin ve Altın,  Çok Yıllı Bir Boğa Döngüsünün Erken Aşamalarında!

VanEck CEO’su Jan van Eck, hem altın hem de Bitcoin’in ( BTC ) büyük olasılıkla çok yıllı büyük boğa döngülerine gireceğini söyledi.

CNBC ile yeni bir röportajda van Eck, ekonomik koşulların, birçok yatırımcının değer kaybeden para birimlerine karşı bir koruma olarak gördüğü altın ve Bitcoin’in değerini artıracağını tahmin ediyor .

ABD bankacılık sorunlarının şimdiden her iki varlık için de değer artışına yol açtığını söylüyor. Ayrıca Fed’in enflasyonu aşağı çekmek için yaptığı faiz artışlarını ekonomi üzerindeki olumsuz etkileri nedeniyle muhtemelen durdurmak zorunda kalacağını söylüyor.

Bence birkaç yıllık bir döngünün ve altının en başındayız. Ayrıca Bitcoin’i de bu kategoriye koyuyorum. Demek istediğim, sonunda bir altın yatırımcısı olarak son birkaç hafta içinde ödüllendirildiğinizi sevmelisiniz. Bankacılık sistemindeki zayıflık ve altın rallisi. Bu yüzden altının sahibisin. İki yıllık bir döngü olabileceğini düşünmemin nedeni, Fed’in sıkılaştırmanın sonuna yaklaştığını düşünmem. Piyasa şimdi sonuçlarından endişeli. Ve bu sonuçların ticari emlak piyasası, bankacılık ve borç verme dinamiklerinden geçmesi bir yıl veya daha uzun sürebilir. Belki sığ bir durgunluk yaşarız.”

Yatırımcılar bitcoin ve altına yöneliyor

Yönetimi altında 69 milyar dolarlık varlığa sahip olan VanEck’in CEO’su, altının ve Bitcoin’in aynı nedenlerle değer kazandığını söylüyor. Yatırımcılar, portföylerinde riskten korunmak için bu varlıklara yöneliyor.

“Bence tüm spekülasyonlar bu iki pazardan da kaynaklanıyor. Açıkçası, tüm düzenleyici baskılar ve geçen yıl boyunca yaşadığımız tüm krizlerle Bitcoin pazarında hiçbir kaldıraç yok. Yani seneye göre %70 gibi bir artışla en iyi performans gösteren varlık, portföylerinde bir hedge isteme tezi için Bitcoin’e sahip olan insanları ödüllendiriyor.”

Fed faiz oranlarını yükseltmeyi bırakıp düşürmeye başladığında, Bitcoin’in değerinin ancak piyasalara daha fazla likidite girdikçe yükseleceğini tahmin ediyor.

“Bir noktada, Fed bu gevşetme döngüsünü başlatacak ve bunu portföyünüzde isteyeceksiniz. Kısa vadede geri çekilmeler olabilir ve bu varlık için de yatay bir yıl olabilir. Ama döngü döndüğünde oldukça heyecan verici olabileceğini düşünüyorum.

Bitcoin, son 24 saatte %3 artışla 28.578 dolardan işlem görüyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap