Bitcoin ve Ethereum Yatırımcıları Güçlü Duruyor! ABD’nin Kripto Üzerindeki Baskısı Geri Tepecek!

Bitcoin ve Ethereum Yatırımcıları Güçlü Duruyor! ABD’nin Kripto Üzerindeki Baskısı Geri Tepecek!

Doğru bir şekilde 2022 yılının kripto çöküşü olacağını tahmin eden bir girişim kapitalisti, Bitcoin ( BTC ), Ethereum ( ETH ) ve daha geniş dijital varlık piyasasındaki yatırımcıların ABD hükümetinin sektördeki önemli oyunculara karşı son yaptırım eylemlerini gözden kaçırmadığını söylüyor.

Yeni bir CNBC röportajında ​​​​Chris Burniske, ABD hükümetinin Wells bildiriminin dijital varlık borsası Coinbase’e sunulması da dahil olmak üzere, kripto ile ilgili faaliyetlere yönelik baskısının yatırımcıları kripto pazarlarından uzaklaştırmadığını söyledi.

Placeholder ortağına göre, sektör üzerindeki düzenleyici baskı nihayetinde kripto yatırımcılarının inancını güçlendirecek ve daha fazla insanı Bitcoin’e çekecek.

“Bitcoin zirveyi kovalıyor, Ethereum da peşinden koşuyor. Temel olarak, bu protokoller umursamıyor. Geçen yıl birlikte, 20 trilyon doların üzerinde bir değere yerleştiler. Bitcoin, şu anda tüm zamanların en yüksek benimsenme dönemini yaşıyor ve sahiplerinin %68’i Bitcoin’lerini bir yıldan fazla bir süredir satmadı veya taşımadı. Yani, tüm bu düzenleyici baskıya rağmen çekinmeyen bu insanlara sahipsiniz. Aslında, SVB [Silikon Vadisi Bankası] çöktüğünden beri gördüğümüz gibi, Bitcoin’e daha da fazla kayıyorlar diyebilirim. Bu yüzden hükümetin stratejisinin eninde sonunda geri tepeceğini göreceğinizi düşünüyorum.” 

Burniske, Bitcoin’in geleneksel bankacılık sistemine güvenin azalmaya başladığı “böyle anlar” için yaratıldığını da vurguluyor.

Bitcoin mevcut sisteme bir alternatif. Ethereum da internet tabanlı bir finansal sistem işletiyor. Bunlar, tüketicilerin farklı bir seçim yapması veya en azından çeşitlendirmesi için araçlardır. Ödeme gücü riski yoktur. Algoritmik arz var. Şu anda geleneksel sistemde gördüğümüz aynı bulaşmaya yakalanmayacak ve bu nedenle tüketicilerin bu konuda eğitilmesi değerli.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Sinem. Benim 8 yıllık editörlük geçmişim bulunuyor. 2018 yılından beri kripto paralara ilgi duyuyorum. Sizler için önemli gelişmeleri ve verileri araştırıyorum.

Yorum Yap