Bloomberg Uzmanı; Bitcoin 6 Ay İçinde Toparlanabilir!

Bloomberg'den Mike McGlon, Bitcoin'in Nasıl Toparlanacağına dair ipuçları verdi!

Bloomberg Uzmanı; Bitcoin 6 Ay İçinde Toparlanabilir!

Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlon, BTC fiyatının bu yıl yükselişe geçebilecek şekilde ayarlanabileceğini, çünkü piyasanın 2018’in sonuna benzer işaretler gösterdiğini söylüyor.

Düşüncelerini 6 Temmuz’da 48.100 Twitter takipçisiyle paylaşan McGlone, Bloomberg’in Galaxy Crypto Index (BGCI) verilerinde ve BTC fiyatının 50 haftalık ve 100 haftalık hareketli ortalamalarında olumlu işaretler gördü. Mevcut göstergelerin, 2019’un ilk yarısında güçlü bir toparlanmadan önce gelen 2018’deki ayı piyasasının dibine benzer işaretler gösterdiğini öne sürdü .

“Bloomberg Galaxy Crypto Index’in 2018’deki dip ile benzer bir düşüşe yaklaşması ve Bitcoin’in geçmiş temellere benzer 50 ve 100 haftalık hareketli ortalamalarına indirim yapmasıyla birlikte, riske karşı ödül, 2H’de duyarlı yatırımcılara doğru eğiliyor.”

Mike McGlon

BCGI, piyasanın genel performansının genel bir görünümünü elde etmek için en büyük kripto varlıklarının performansını ölçmek için tasarlanmıştır. Hareketli ortalamalar, 50 veya 100 gün gibi belirli bir süre boyunca bir varlığın ortalama fiyatını belirler.

Coingecko’dan alınan verilere göre, fiyat Ocak ayında 16.000$’dan Aralık ortasına kadar yaklaşık 3.200$’lık bir piyasa tabanına düştüğü için 2018’de Kripto Kışı BTC için zor bir zamandı. Ancak katliamın ardından BTC, Haziran ayı sonuna kadar yaklaşık 13.000 dolara yükselmeye devam etti.

McGlone, bir takip gönderisinde BTC’nin “2H’ye başlamak için nispeten indirimli bir fiyatla tarihin en büyük boğa piyasalarından biri” yolunda olduğunu ya da verilerin kripto piyasasının korku yaymaya başladığını söyledi.

McGlone, 1H’deki yıkımı, birçok firmanın battığını gören ama aynı zamanda Amazon ve eBay gibi en iyi şirketlerin büyümesinin yolunu açan “2000-02’nin patlayan İnternet balonu”na benzetti.

Bununla birlikte, düşüş koşullarının büyük ölçüde ABD Merkez Bankası’nın şahin para politikasına ve bir dizi faiz artırımı yoluyla enflasyonu yeniden yaratma girişimlerine tepki olarak ortaya çıktığı, analize ağırlık veriyor .

2022’de BTC ve genel kripto piyasası, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali, küresel düzenleme ve işsizlik oranları gibi çeşitli makro faktörlerden zarar gördü. Bu arada kripto projeleri ve patlayan şirketler hissi daha da düşüşe geçti.

5 Haziran’da McGlone, borsa “1H’dekine benzer bir hızla” düşmeye devam ederse, hükümetin Haziran ayındaki en son 75 baz puanlık faiz artışının yılın sonuncusu olabileceğini kaydetti. resesyondan kaçının. Böyle bir sonuç, yatırımcılar piyasaya yeniden girdikçe varlık sınıfları arasında bir sıçrama ile sonuçlanabilir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.