BNB Chain, Rakip Blokzincirleri Geride Bıraktı!

BNB coinin arkasındaki bnb zinciri, özellikle NFT alanında rakip ağları geride bıraktı...

BNB Chain, Rakip Blokzincirleri Geride Bıraktı!

Kripto içgörü firması Messari’ye göre Binance’in BNB Zinciri ( BNB ), 2022’nin ikinci çeyreğinde diğer Ethereum ( ETH ) rakiplerinden daha iyi performans gösterdi.

Yeni bir analizde Messari, BNB Zincirinin, NFT ikincil satış hacminde ve benzersiz NFT alıcılarının sayısında üstel büyümeye tanık olan zincirle, takas edilemez tokenler (NFT) sektörü açısından bir “kırılım yılı” geçirdiğini belirtiyor.

Kripto içgörü firması, BNB Chain’in 2. çeyreğin sonuna kadar Ethereum’un NFT satış hacmi hakimiyetini biraz azaltmayı başardığını bildirdi.

BNB Zinciri, makroekonomik koşullar ve Terra’nın (LUNC) çöküşü nedeniyle ikinci çeyrekte çoğu finansal ve ağ kullanım metriklerinde düşerken, rakiplerinden daha iyi performans göstermeyi başardı.

Örneğin, Messari’ye göre BNB Zinciri, en iyi rakiplerine kıyasla daha yüksek günlük işlem seviyelerine ulaştı.

Insights firması konuya yönelik şu açıklamayı yaptı;

“Benzer gruba kıyasla, BNB Zinciri çeyrek boyunca çeşitli finansal, ağ, ekosistem ve geliştirme metriklerinde daha iyi performans gösterdi… Mayıs ayının ortasında her zincirde işlem sayısında ve gelirde gözle görülür bir artış oldu. Bununla birlikte, büyüklük, BNB Zincirinde çok daha önemli görünüyor. Daha fazla işlem, BNB’de daha fazla ücret yaratarak birkaç temel metriği güçlendiriyor.”

Messari, BNB Zincirinin yeni kullanım durumlarının Ethereum’a alternatif olarak yerini garanti edebileceğini söylüyor.

“Gelişen mimarisi ve zk-toplamaları ve yan zincirlerin konuşlandırılması ile BNB Chain, geniş kullanıcı tabanına ek değer teklifleri sağlayacak şekilde konumlandı. BNB Zinciri planlarını başarılı bir şekilde hayata geçirebilirse ağ, piyasadaki en değerli ağlardan biri olarak Katman-1 yarışındaki yerini koruyabilir.”

BNB Chain’in yerel tokeni BNB, yazı yazılırken 301.43 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre 5. sıradaki kripto varlığı, son 24 saatte %4’ten fazla arttı.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Doruk. 2019 yılından beri kripto paralarla ilgileniyorum. Geleceğine inandığım kripto para sektörünü araştırıyorum ve ulaştığım önemli verileri sizinle paylaşıyorum.

Yorum Yap