BNB Coin ve BNB Chain Haberleri! .BNB Alan Adı Başlatıldı!

BNB coin ve bnb ağında geçen hafta birden fazla gelişme yaşandı...

BNB Coin ve BNB Chain Haberleri! .BNB Alan Adı Başlatıldı!

Sizler için, geçen hafta BNB coin ve BNB Chain’de yaşanan 4 önemli güncellemeyi derledik;

1. Kullanıcılar Artık Kendi .BNB Kullanıcı Adlarını Talep Edebilir

Artık kullanıcılar, SpaceID’nin Web3 kimlik hizmeti sayesinde meta veri tabanında gezinebilir, kripto para birimleri ticareti yapabilir, coin ödünç verebilir, NFT’leri basabilir ve uygun bir kimlik kullanarak diğer fırsatlardan yararlanabilir .

Kimlik, Web 3’te sosyal etkileşimler geliştirmenin ve alanı açmanın çok önemli bir bileşeni olmaya devam ederken, en yüksek kullanım oranlarına sahip uygulamaların entegrasyonu nihai olarak sonucu belirleyecektir . Bu nedenle, kullanıcılar yalnızca küçük bir gaz ücreti ile yılda 5 ABD doları karşılığında kendi alan adlarını satın alabilirler .

SpaceID’nin üç temel özelliği vardır:– Evrensel etki alanı– Özelleştirilmiş Üst Düzey Etki Alanları– Herkes için bir SDK

SPACE ID, blok zincirler arasında insanları, verileri, varlıkları ve uygulamaları birbirine bağlamak için küresel bir isim hizmeti ağı geliştiriyor

 . Açık kaynaklı, merkezi olmayan ve sansüre dayanıklı. Web3’ün temel amacının, merkezi olmayan kimlikler ile fiziksel ve dijital dünyalar arasında bir köprü görevi görmek olduğuna inanıyorlar .

2. Binance, SS Lazio NFT Biletlemeyi Açıkladı

Futbol takımı Società Sportiva Lazio ile Binance, 2022-2023 sezonu için değiştirilemez token (NFT) biletleme çözümü için bir test programı başlattı . Binance’e göre NFT biletleri, scalping’i ve sahte bilet sorununu ortadan kaldıracak . 

NFT biletlemenin yeni çözümü, yalnızca bilet satış faaliyetlerinin güvenliğini ve gerçekliğini artırmakla kalmıyor . Ayrıca izleyicilere etkileşim kurmak için yeni bir yöntem sunuyor.

3. Binance CEO’su Türk Maliye Bakanı ile Kripto Para Birimlerini Tartışmak İçin Bir Araya Geldi

Türkiye Maliye Bakanı Nureddin Nebati, geçtiğimiz günlerde Binance CEO’su Changpeng Zhao ile çevrimiçi olarak konuştu . Blockchain teknolojisi ve kripto para birimlerinin gelişimi hakkında konuştular.

Türkiye’nin kripto para birimi işlem hacminin dünya ortalamasını aştığı iyi bilinmektedir . Son araştırmalara göre Türkiye, Avrupa ülkeleri arasında en fazla kripto para kullanıcısına sahip ülke . Ayrıca, Similarweb verilerine göre Binance için en büyük trafik kaynağını Türkiye’den insanlar temsil ediyor .

4. Binance, Eşler Arası Platformuna Afrika’daki 21 Bankayı Ekledi

Binance kısa süre önce P2P platformuna 12 Nijerya bankasını dahil ettiğini duyurdu . Diğer 9 banka ise Afrika kıtasındaki diğer ülkelerden.

Amaç, Eşler Arası (P2P) işlemleri işlerken gecikme olasılığını azaltmaktır.

Ayrıca Binance P2P, gelişmekte olan piyasa ülkeleri için önemlidir. Bunun nedeni, o ülkelerden insanların doğrudan SEPA veya diğer bazı hizmetler aracılığıyla kripto satın alamamasıdır. P2P, kripto satın almalarını mümkün kılar.


Binance, sürümde Afrikalı tüketicilerinden platformda görmek isteyecekleri diğer yerel yöntemleri de önermelerini istedi . UBA dışında, beş tier-1 bankasından (FUGAZ) dördü platforma dahil edilmiştir. Listedeki 12 bankanın dokuzu Nijeryalı, diğer üçü ise diğer Afrika ülkelerinden veya ötesinden . Nijerya Merkez Bankası yönergeleri uyarınca, Nijerya bankalarının kripto ile ilgili işlemleri (CBN) işlemesine hala izin verilmiyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap