Brian Armstrong: Kripto Paraları Sec’e Karşı Korumaktan Mutluluk Duyuyorum!

Brian Armstrong: Kripto Paraları Sec’e Karşı Korumaktan Mutluluk Duyuyorum!

Coinbase yöneticileri, düzenleyicinin kripto para şirketine karşı bir icra davası açabileceği konusunda uyarmasından bir gün sonra açıklamalar da bulundu ve SEC’i mahkemeye çıkarma olasılığını ikiye katladı.

SEC, Çarşamba günü menkul kıymet ihlalleri iddiasıyla ilgili bir Wells bildirimi ile Coinbase’i vurdu. Coinbase Çarşamba günü yaptığı açıklamada, “varlıklarının ve hizmetlerinin yasallığına güvendiğini” söyledi ve düzenleyicinin iddialarının belirli sorunlar hakkında ayrıntıdan yoksun olduğunu ekledi.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Perşembe günü bir Twitter Space sırasında SEC’in hareketinin tamamen beklenmedik olmadığını, ancak şirketin son dokuz ayda düzenleyiciyle yaklaşık 30 kez görüşmesinden sonra “çok garip bir sonuç” olduğunu söyledi.

Armstrong, “Mahkemelerin bize burada biraz açıklık getirebileceğini düşünüyorum” dedi. “Bir bakıma, bu endüstri için nihayet bir içtihat geliştirmek için gereken buysa, endüstrinin burada Amerika’da güvenli, güvenilir ve düzenlenmiş bir şekilde inşa edilebilmesi için mahkemeye gitmekten mutluyuz.”

SEC, bir soruşturmayı takip eden ve olası bir yaptırım eyleminden önce gelen bir mektup olan Wells bildirimine göre Coinbase Prime ve Coinbase Wallet’ı hedefliyor.

SEC daha fazla yorum yapmaktan kaçındı.

Crypto Council for Innovation CEO’su Sheila Warren Perşembe günü yaptığı açıklamada, SEC’in Coinbase’e karşı son Wells bildiriminin, ABD’deki bazılarının kripto endüstrisi oyuncularının düzenleyici boşluklardan yararlanmaya çalıştıklarına dair inancını yansıttığını söyledi.

“Doğru olan şu ki, ABD’de kınanacak miktarda kaynak ve beyin gücü, bu SEC ile bağlantı kurmaya ve teşkilat tarafından yayınlanan hayalet benzeri yorumlardan bir çıkış yolu ve madde yaratmaya çalışmak için harcandı. ABD’deki bir ajansın, özellikle de düzenlemeye çalıştığı sektörle ilişki kurmayı reddederse, tüm ülke için bir inovasyonun tüm gidişatını belirlemesine gerçekten izin verecek miyiz?”

Armstrong, CFTC ve devlet kurumları gibi diğer ABD düzenleyicileri ile çalışmak için “makul” olsa da, SEC’in “gerçek bir aykırı değer” olduğunu söyledi.

Armstrong, SEC ve Coinbase ile yapılan birçok toplantıya on milyonlarca dolar yasal ücret harcanmasına rağmen, ajansın şirkete geri bildirimde bulunmadığını söyledi.

Coinbase Baş Politika Sorumlusu Faryar Shirzad, Twitter Space sırasında, yaptırım politikasının, yeni oluşan bir alanı ileriye taşımanın “mümkün olan en kötü yolu” olduğunu söyledi.

Şimdiye kadar ABD kripto politikası hareketinin eksikliğine rağmen Shirzad, politikacıların kripto endüstrisine karşı saldırgan eylemlere yanıt vermeye başlayacağından emin olduğunu söyledi.

“Sanırım önümüzdeki birkaç hafta içinde göreceğiniz şey, Kongre’nin adım adım ilerleyeceğidir” dedi.

Beyaz Saray kripto duruşunun “hayal kırıklığı yarattığı” söyleniyor

Coinbase’e yapılan uyarı, SEC’in Tron Network kurucusu Justin Sun’a kayıtsız menkul kıymet sattığı iddiasıyla dava açmasıyla aynı gün geldi. Sun, şikayetin “haktan yoksun” olduğunu tweetledi.

SEC’in Yatırımcı Eğitimi ve Savunuculuğu Ofisi daha sonra Perşembe günü bir yatırımcı uyarısında kripto riskleri hakkındaki uyarısını yeniledi ve “kripto varlık menkul kıymetlerine yapılan yatırımların son derece değişken ve spekülatif olabileceğini” belirtti.

Uyarı, kripto şirketlerinin federal menkul kıymetler yasalarına uymayabileceğini söyledi. Rezerv kanıtı çabalarının “bu kuruluşların müşterilerinin bakiyelerini desteklemek için yeterli varlığa sahip olduklarına dair anlamlı bir güvence sağlayamayacağını” da sözlerine ekledi.

Beyaz Saray, bu hafta başlarında Başkan’ın yıllık Ekonomik Raporunda dijital varlıkların tasarımının “sıklıkla temel ekonomik ilkelerin cehaletini yansıttığını” söyleyerek ağırlığını bile koydu.

Gerçekten de bugüne kadar kripto varlıkları, herhangi bir temel değere sahip yatırımlar sunmuyor, itibari paraya etkili bir alternatif olarak hareket etmiyor, finansal katılımı iyileştirmiyor veya ödemeleri daha verimli hale getirmiyor. Bunun yerine, inovasyonları çoğunlukla kripto varlıkların fiyatlarını desteklemek için yapay kıtlık yaratmakla ilgiliydi – ve birçoğunun temel bir değeri yok.

Rapor

Blockchain Derneği CEO’su Kristin Smith, en son Beyaz Saray raporunu “hayal kırıklığı” olarak nitelendirdi.

Kristin Smith Bir gün sonra yaptığı açıklamada şu sözleri söyledi.

“Diğer ülkeler gelişen kripto endüstrisine giderek daha fazla açıkken, hükümetteki bazılarının vaatlerine giderek daha fazla alerjisi var, şirketleri ve yenilikçileri denizaşırı yollara gönderiyor” dedi. “Biden yönetimini, nasıl hatırlanacağını düşünmeye çağırıyoruz: derin bir inovasyon lideri veya küresel bir teknoloji devriminin önündeki bir engel olarak.”

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap