Bu 5 Altcoin Sektörü Trilyonlarca Dolar Değere Ulaşacak! – Kripto Para Haberleri

Bu 5 Altcoin Sektörü Trilyonlarca Dolar Değere Ulaşacak! – Kripto Para Haberleri

Kripto para piyasası hızla büyümeye devam ediyor. Bitcoin ve Altcoin fiyatları kripto kışında düşmeye devam ediyor fakat, sektör gelecek odaklı çalışmalarına hız vermiş durumda.

Araştırma şirketlerinin kripto para piyasa tahminleri;

Metaverse

Metaverse için birçok şirket tahmin yapıyor. Fakat bu tahminlerden en çok dikkate alınanları sizler için derledik.

İlk tahminimiz McKinsey & Company tarafından geliyor. Şirket Metaverse sektörünün 2030 yılına kadar 5 trilyon doları geçebileceğini söylüyor.

Metaverse için bir diğer tahmin Citibank tarafından geliyor. Citibank ise metaverse’nin 2030 yılına kadar 8-13 trilyon dolar aralığına ulaşabileceğini ve metaverse evreninin kullanıcı sayısının 5 milyara ulaşabileceğini belirtiyor.

Blockchain

JPMorgan’a göre önümüzdeki 7 yıl içinde blokzincir sektörü 2 trilyon dolarlık hedefe ulaşabilir. 2019 yılında ise Global Markets Insights şirket, blokzincir sektörü için 2025 yılına kadar 25 milyar dolarlık hedef koymuştu. Fakat sektör sadece 2 yıl içinde bu değere fark attı.

NFT

Grand View Research, Inc tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre, küresel  takas edilemeyen token pazar büyüklüğünün 2030 yılına kadar 211.72 milyar ABD Dolarına ulaşması 

WEB3.0 – DeFi

Santiment geçtiğimiz aylarda DeFi ve Web3.0 hakkında bir rapor yayınladı.

Raporda Web3.0 değerini hâla göstermemiş bir sektör olarak tanımlandı. Santiment bir sonraki boğada web3’ün coinlerinin daha çok büyüyebileceğini söylüyor.

DeFi için, birçok sorunla karşı karşıya kaldığını, fakat gelecekte geleneksel finans pazarının yerini alabilecek bir potansiyele sahip olduğunu tahmin ediyor.

Kripto para piyasası hergeçen gün büyüyor ve Devletler yasaklamak yerine düzenlemeye başladı. Bu kripto paraların sahip olduğu gücü gösteriyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap