Bu Altcoin Ağı, BNB ve Ethereum’dan Daha İyi Performans Gösteriyor!

Bu Altcoin Ağı, BNB ve Ethereum’dan Daha İyi Performans Gösteriyor!

Bitcoin 22.000 doların hemen üzerinde işlem görürken, altcoinlerde hafif yükselişine eşlik etti. Fakat kripto para piyasası son zamanlarda %70-80 gibi bir düşüş yaşadı. Coinmarketcap.com ayı sezonunda katman 1 protokollerini karşılaştırarak önemli veriler elde etti.

CoinMarketCap’in paylaştığı verilere göre, Solana‘nın (SOL) L1 akıllı sözleşme platformunun günlük aktif kullanıcı sayısı açısından hem Ethereum (ETH) hem de BNB Chain’i geride bıraktığı görülüyor. CoinMarketCap, Kasım 2021’den bu yana önde gelen akıllı sözleşme platformlarındaki günlük aktif adres sayısını karşılaştırdı. Verilere göre Solana, ayı piyasasında günlük aktif kullanıcı sayısını %20 artırmayı başardı. Ancak aynı dönemde Ethereum ve BNB Chain önemli bir düşüş yaşadı. Ethereum’un günlük aktif kullanıcıları %27,2 düşerken BNB Chain’inki ise %68,8 gibi büyük bir düşüş yaşadı. CoinMarketCap, Solana’nın artışının DeFi ve NFT ekosisteminin genişlemesinden kaynaklanabileceğine işaret ediyor. Solana, bu süre zarfında OpenSea ile entegre oldu ve Phantom Wallet’ı benimsedi.

Solana ayrıca yeni günlük adres sayısında Ethereum ve BNB Chain’den daha iyi performans gösterdi. BNB zinciri %17,9’luk bir düşüş yaşarken, Ethereum ise  %51,8’lik önemli bir düşüş yaşadı. Solana ise yeni aktif adres sayısını %58,6 artırdı. Solana’nın akıllı sözleşme platformu, ölçeklenebilirliği ve düşük işlem ücretleriile ile ön plana çıkıyor.

BNB coin ayı sezonunda Sol ve Eth coinden daha iyi performans gösterdi

CoinMarketCap verileri, BNB Chain’in tüm zamanların en yüksek (ATH) değerlerinden düşüş açısından hem Ethereum’dan hem de Solana’dan daha iyi performans gösterdiğini ortaya koyuyor. BNB, 654.32 dolarlık ATH’sinden 225.86 dolara gerileerek %65,5’lik bir düşüş yaşadı. BNB, an itibariyle 261.13 dolardan işlem görüyor. Öte yandan, ETH %77,1’lik bir düşüş yaşarken, Solana ise %87’lik büyük bir düşüş yaşadı. ETH son günlerde büyük bir ralli gerçekleştirdi ve 1.482 dolardan işlem görüyor. Solana ayrıca son 7 günde  %20 artarak 42 dolara yükseldi. Hem BNB hemde Sol ağının işlem ücretlerinde sırasıyla %88 ve %89 düşüş gözlemlendi. BNB’nin özellikle ayı sezonlarında coin fiyatı açısından diğer coinlerden daha yavaş düşmesi sistemindeki Deflasyonist yapıdan kaynaklanıyor. Bildiğiniz gibi BNB coin‘in arkasındaki Binance borsası, her 3 ayda bir BNB coin yakma etkinliği düzenliyor. Ayrıca BNB Chain ağında otomatik yakım mekanizmasıda bulunmaktadır. Bu yakım mekanizması ise yapılan işlemler sonucu elde edilen ücretlerin bir kısmını yakıyor.

Her türlü gelişmeden anında haberdar olmak için YoutubeTwitter ve Telegram kanalımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Sinem. Benim 8 yıllık editörlük geçmişim bulunuyor. 2018 yılından beri kripto paralara ilgi duyuyorum. Sizler için önemli gelişmeleri ve verileri araştırıyorum.

Yorum Yap