Bu Altcoin Ürünleri Yüksek Değere Satılıyor!

Bir ENS alan adı yüksek bir fiyata satıldı.

Bu Altcoin Ürünleri Yüksek Değere Satılıyor!

Ethereum name servis alan adları, uzun kodlardan oluşan blockchain public key’lerine alternatif olarak kullanılabilen transfer adlarıdır. Blockchain adresini kopyalayıp yapıştırmak yerine kripto parayı bu kısa ve akılda kalan adreslere göndermeyi tercih eden kullanıcılar tarafından kullanılmaktadır. Aynı zamanda bu domainler Opensea gibi NFT marketlerinde listelenebilir.

000.eth İsimli alan adı 300 ETH karşılığında satıldı.

Bu domain adresi ilk olarak eylül 2021 de 100 Ethereum karşılığında listelenmişti. Alıcı çıkmayınca bir süre boyunca liste dışı olarak bekledi ve Geçtiğimiz günlerde 500 Ethereum olarak listelenmiş bu alan adına 300 Ethereum değerinde teklif geldi ve teklif koleksiyon sahibi tarafından kabul edildi.

Geçtiğimiz hafta içerisinde NFT dünyasında yüksek değere satılan 5 NFT Sırasıyla şu şekildedir.

Ünlü Şirket Tarih Verdi; Bir Altcoin’in %1500 Yükseleceğine İnanıyor!

Geçtiğimiz yıl rekor seviyelere ulaşan NFT satışları, 2022 yılında düşük kaldı. Fakat, birçok raporda NFT sektörünün parlak geleceğinden ve öneminden bahsediliyor.

Ethereum Name Service (ENS) Coin Nedir?

Ethereum Name Service (ENS), 4 Mayıs 2017’de Ethereum Vakfı’ndan Alex Van de Sande ve Nick Johnson tarafından başlatılmış Ethereum tabanlı bir projedir. Proje, kullanıcıların herkese açık olan uzun Ethereum adreslerini basitleştirilmiş, metin tabanlı bir şekilde görüntülemesine imkan tanır. Bu da adresleri ve diğer verileri paylaşmayı, kullanmayı ve hatırlamayı daha kolay bir hale getirir. 0xAb5801a7D398351b8bE11C439e05C5B3259aeC9B gibi makine tarafından okunabilir sayıları insan tarafından okunabilir hale getirmek, blockchainin benimsenmesini artırmanın önemli bir parçasıdır.

ENS, sadece cüzdan adresleriyle de sınırlı değildir. Kripto para dünyasında sıkça karşılaşılan işlem kimliklerini, hash’leri ve diğer meta verileri temsil etmek için de kullanılabilir. İnternetin telefon defteri gibi hareket eden bir adlandırma sistemi olan Alan Adı Sistemine (DNS) aşina olabilirsiniz. DNS, hatırlanması zor IP adreslerini alır ve bucoinedir.com gibi kullanımı kolay URL’lere ekler. Aslında ENS de Ethereum blockchaininin DNS’idir. ENS, merkeziyetsiz otonom organizasyona (DAO) geçişi kapsamında bir yönetişim tokeni çıkarmıştır. Token fiyatının hızla yükselmesi nedeniyle proje popülerlik kazanmış ve oldukça fazla ilgi çekmiştir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.