Bu Altcoin Yeni Güncellemesini Yayınladı!

Tezos, Birden Fazla Yeni Özellik Sunan 10. Protokol Güncellemesini Yayınladı.

Bu Altcoin Yeni Güncellemesini Yayınladı!

Popüler altcoin Tezos’un arkasındaki ekip, Tezon ağını iyileştirecek yeni bir güncelleme yayınladı!

Popüler altcoin Tezos Salı günü yaptığı açıklamada, “Jakarta” olarak adlandırılan 10. protokol güncellemesinin yayınlandığını söyledi. Jakarta’da blok zincirindeki toplamalar ve “Michelson Biletleri” sistemine yükseltme bekleniyor. Tezos üzerine inşa edilen toplamalar , akıllı sözleşmeler olarak yürütülmek yerine blok zincirine yerleştirilecek.

Geliştiricilere göre yeni sürüm, blok zincirlerin ölçeklenebilirliğini ve merkezi olmayan yetenekleri artırmayı vaat ediyor. Jakarta güncellemesi nedeniyle işlem hızının ve kesinliğinin artması bekleniyor. Güncellemenin “İyimser İşlem Toplamaları” (TORU’lar) adlı iyimser toplamaların deneysel bir sürümünü de içereceğini belirtmekte fayda var. Akıllı sözleşmelerin kullanımına ihtiyaç duymayan TORU’lar kullanılarak dijital varlıkların değişimi mümkün olacak.

Blok zincirindeki yüksek verimli uygulamaların deneysel toplamadan önemli ölçüde faydalanması bekleniyor. Ethereum üzerinde iyimser toplamalar yapıldığından, TORU’ların akıllı bir sözleşme yerine blok zincirinde uygulanması, geliştiricilerin daha sorunsuz ölçeklendirme çözümleri bulmasını sağlayacaktır.

Bu özelliğin bir sonucu olarak Tezos daha popüler hale gelebilir. Daha da dikkat çekici olan, blok zincirinde belgelenmiş bir hack henüz yok. Tezos, merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için tasarlanmış ve Ethereum, Solana ve Avalanche ile aynı ligde yer alan bir blok zinciridir. Analistler, şaşırtıcı ölçeklenebilirliği ve güvenliği nedeniyle blok zincirinin gelecekte daha fazla ilgi göreceğini tahmin ediyor.

Altcoin Psycho; Bu Altcoin’e Çok Güveniyorum!

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, güncellemenin başarılı bir şekilde lansmanı için Tezos ekibini tebrik etti. Kararlı kripto para birimi Tether, Tezos blok zincirinde piyasaya sürüldü ve bu, para biriminin artan popülaritesini gösteren ve daha fazla kabule yol açması beklenen önemli bir gelişme. 

Tezos (XTZ) Coin Nedir?

Tezos, 2014 yılında Arthur Breitman ve Kathleen Breitman önderliğinde bir grup yazılımcı tarafından geliştirilmeye başlandı. 2017 yılında yaptıkları bir kampanya ile Bitcoin ve Ethereum olarak toplamda 232 milyon dolar değerinde bir fon topladılar. Toplanan fon İsviçre merkezli Tezos Vakfı tarafından yönetilmektedir.

Tezos, gerçek anlamda bir dijital toplum kurarak kendini yönetebilen merkeziyetsiz bir blockchain oluşturmayı amaçlamaktadır. Ortak çıkarları ve ilgileri ile bir araya gelen bu dijital topluluk Tezos (XTZ) tokenleri ile ortak kararlar vererek platformu daha da geliştirmeleri amaçlanır.

Tezos, Ethereum gibi bir akıllı sözleşme platformudur. Ethereum akıllı sözleşme sisteminden ayrı olarak platformda değişiklik yapılabilmesine izin verilmektedir. Böylece zaman içinde ortaya çıkabilecek ihtiyaçlar için gerekli düzenlemeyi sert çatallanma ile değil dijital toplumun kararları ile kendi içinde yapılabilmesini sağlar.

Tezos platformunda gerekli görülen geliştirmeler, geliştiriciler tarafından yapılmaktadır. Platformda gerekli bir geliştirme olduğunda yazılım geliştiricileri Tezos dijital topluluğuna bu talebini iletmektedir. Bu talebe destek vermek isteyen Tezos toplumu geliştiriciye Tezos (XTZ) token ile ödeme yapmaktadır. Böylece yapılacak gelişim toplumun onayına sunulmakta ve en yüksek desteği alan geliştirme yapılmaktadır. Yazılım geliştiricilerine verilen Tezos ödülü sayesinde geliştirme işi için de bir ücret ödenmesine ve geliştiricilerin teşvik edilmesine neden olmaktadır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap