Bu Altcoin’de TVL Artışı Yaşanıyor!

Bu Altcoin’de TVL Artışı Yaşanıyor!

En büyük altcoin projelerinden biri olan Solana ($SOL) ağında kilitlenen toplam değer (TVL), SOL savunucuları olduğu bilinen FTX ve kardeş şirketi Alameda Research’ün iflasından sonra düştü. Fakat yılın başından bu yana %26,5’in üzerinde büyüyerek 259 milyon doları aştı. FTX olayı Solana (SOL) ağına büyük zarar vermişti.

Ağda kilitlenen toplam değer, 2021’deki boğa koşusu sırasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 10 milyar doların hemen altında bulunuyordu.

Bu, Solana’nın büyümesini diğer blok zincirlerininkiyle karşılaştırırken pozitif ayrışmada olduğunu gösteriyor. Çünkü yılın başından bu yana diğer blokzincirlerin TVL’sinde düşüş görülmüştü.

Kava’da (KAVA) büyüme gösterdi

Kava’nın kendisi, Mart ayında kilitli toplam değerinin, Solana’nın %16,5 ve Tron’un %11,4 büyümesinin üzerinde %36,5’in üzerinde büyüdüğünü gördü. Önde gelen kripto para borsası Binance tarafından desteklenen blok zinciri BNB Chain, aynı dönemde %6,15’lik bir büyüme kaydetti.

Bu arada Fantom ve Avalanche, TVL’de sırasıyla yalnızca %0,53 ve %0,91’lik hafif bir artışla kilitli toplam değerlerinde neredeyse ihmal edilebilir bir büyümeye tanık oldu.

25 Şubat’ta Solana ağı, toplam 18 saat 50 dakika süren önemli bir kesinti yaşadı. Bu, ağın birkaç gün süren düşük performansa maruz kaldığı Ocak 2022’den bu yana karşılaştığı en uzun kesintiydi.

Konuyla ilgili soruşturma devam ederken, Şubat ayında yaşanan kesintinin çekirdek ağ güncellemesinden kaynaklandığı belirlendi. Solana’nın kurucusu Anatoly Yakovenko, çekirdek mühendislerin üçte birinin çabalarını 2023 boyunca ağın istikrarını geliştirmeye adayacağını açıkladı.

Bu girişim, gelecekte benzer kesintilerin yaşanmasını önlemek için ağ güncelleme sürecini iyileştirmeyi amaçlayan altı maddelik bir strateji ile desteklenecektir.

CryptoGlobe’un bildirdiği gibi, kurumsal yatırımcılar geçen hafta Bitcoin ($BTC) ve Ethereum ($ETH) gibi en iyi dijital varlıkları yatırım ürünlerini terk ettiler, ancak özellikle $XRP gibi altcoin’lere olan bahislerini artırmaya devam ettiler. ,

BTC’nin fiyatı önemli ölçüde artarken, kurumsal yatırımcılar BTC ile ilgili ürünleri terk etti ve çıkışlar geçen hafta 113 milyon dolar oldu. Fiyat artışı öyle oldu ki, bu ürünler için yönetilen toplam varlıklar hafta boyunca %32 arttı.

Benzer şekilde, Ethereum ürünleri de geçen hafta 13 milyon dolarlık çıkış gördü. Bununla birlikte, diğer altcoinler bu trende karşı çıktı ve toplam 1,3 milyon dolarlık giriş gördü. XRP $’lık ürünler 400.000 $’lık girişle öne çıkarken, SOL, MATIC ve LTC’ye yatırım imkanı sunan ürünlerin her biri 200.000 $’lık giriş gördü.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap