Bu Hafta Bitcoin ve Altcoinler İçin İzlenebilecek 4 Kritik Gelişme!

Bu hafta kripto paralarda çok önemli gelişmeler bulunuyor.

Bu Hafta Bitcoin ve Altcoinler İçin İzlenebilecek 4 Kritik Gelişme!

Bitcoin 19.788 dolar seviyesinde bulunurken, bu hafta yaklaşan 4 önemli gelişme bulunuyor. Bu gelişmeler kripto paraların fiyatı üzerinde bir etki yaratabilir. Sizler için bu gelişmeleri derledik.

13 Temmuz Tarihinde Bitcoin Enflason Verileri Açıklanacak!

Bitcoin’de yeni haftanın haber akışına bakıldığında, ilk sırayı ABD enflasyon verisi alıyor. Fed’in politikalarında belirleyici rol oynayan enflasyon rakamı, Çarşamba günü TSİ 15.30’da açıklanacak.  Eflasyonun 8.8 gelmesi bekleniyor. Bu veriler FED’in faiz oranı için bize daha büyük ipucu verebilir. Veriler beklendiği gibi gelirse, ABD 0.75 Baz puan faiz artışına işaret edebilir.

Mt. Gox’ta Ödeme Süreci

Yıllar önce Dünya’nın en büyük borsası olan MT.Gox’un kapanması, birçok yatırımcıyı mağdur etmişti. Geçtiğimiz gün MT.GOX birçok eski yatırımcıya posta yoluyla bir bildirim gönderdi. Gönderilen postada Yaklaşık 137 bin BTC’nin kullanıcılara dağıtılacağı söylendi. Fakat tarih tam olarak belli değildir. Dağıtım bu hafta içerisinde yapılabilir. Bu dağıtım piyasada bir satış baskısı oluşturabilir. Fakat bazı uzmanlara göre birçok kullanıcı ümitsizlik nedeniyle fonlarını kurumsal şirketlere ucuzdan satmıştı. Kurumsalların BTC’leri satmak yerine elinde tutacağı düşünülüyor.

Dev Bankalar Bilançolarını Açıklayacak!

Perşembe günü bankacılık devleri JPMorgan ve Morgan Stanley’in, Cuma günü ise BlackRock ve Citigroup gibi bankaların açıklamaları önemli olacak. Şirket yöneticilerinden kriptoyla ilgili bir şeyler duyma olasılığı var.

Celsius Bir Sonuca Varabilir

Son olarak Celsius, hala sonuçlanmayan vakalardan biri. Piyasadaki düşüşler ve risk yönetimindeki eksikliklerden dolayı ciddi bir likidite krizine giren Celsius, yüz milyonlarca dolarlık borcunu ödeyip tasfiye riskini azaltırken kullanıcılar platformdan hala para çekemiyor. Celsius son olarak, yeniden yapılandırma ve iflas başvurusu gibi seçenekler konusunda tavsiyede bulunmaları için ünlü hukuk bürosu Kirkland & Ellis ile temas halinde. Geçtiğimiz günlerde FTX’in Celsius’u satın almak için görüştüğü fakat bilançoda 2 milyar dolarlık boşluk olduğu fark edilince masadan kalktığı yazılmıştı.

Sizler için haftalık gelişmeleri derledik. Her türlü gelişmeden anında haberdar olmak için Youtube, Twitter ve Telegram kanalımızı takip edebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap