Bu Proje, The Graph’tan (GRT) 1,85 Kat Daha Hızlı!

Bu Proje, The Graph’tan (GRT) 1,85 Kat Daha Hızlı!

Küresel Web3 veri indeksleme araç seti olan SubQuery’nin beta sürümüne Ethereum (ETH) desteği eklendi. SubQuery, The Graph’tan (GRT) daha hızlı olduğunu zaten gösterdi ve SubQuery Network’ün yakında piyasaya sürülmesiyle Ethereum geliştiricilerine başka bir merkezi olmayan seçenek sunuyor.

Finbold ile paylaşılan Web3 veri indeksleme lansmanı hakkındaki bilgilere göre, geliştiriciler indeksleme çözümleri geliştirmek yerine, arka ucu soyutlayan ve kullanıcıları kendi indeksleme sistemlerini tasarlama yükünden kurtaran SubQuery’nin tescilli API’si sayesinde ürün geliştirmeye ve kullanıcı deneyimine odaklanabilir.

Özellikle merkezi olmayan veri indeksleme çözümü, geliştiricilere protokolleri ve uygulamaları için zincir üzerindeki verileri hızlı bir şekilde düzenlemek ve sorgulamak için ihtiyaç duydukları araçları sağlar. Avalanche, Flare, Cosmos (Ethermint) ve Polkadot (FrontierEVM), SubQuery’nin diğer ağlar için Ethereum Sanal Makinesi’ne (EVM) yönelik mevcut desteğini genişleten bu yeni entegrasyondan yararlanacak ağlar arasında yer alıyor.

SubQuery, SubQuery Network’ü başlatabilmeleri için protokolü merkezi olmayan ve tokenize hale getirmek için aktif olarak çalışıyor. En başından itibaren, SubQuery Network, Ethereum projelerini ve diğer desteklenen Layer-1 projelerini endeksleyebilecek ve bu verilere dayalı olarak dünya çapındaki topluluğa hizmetler sunabilecektir.

SubQuery’nin Kurucusu ve CEO’su Sam Zou şunları söyledi:

“Ethereum ilk günden beri radarımızda. Deneyimli mühendislik ekibimiz bu entegrasyon için çok çalıştı, böylece Ethereum geliştiricilerinin SubQuery’nin açık kaynaklı SDK’sı, araçları ve belgeleriyle sorunsuz ve sorunsuz bir indeksleme deneyimi yaşayacağını garanti edebiliriz. Hızlı, esnek ve evrensel indeksleyicimizin gücüyle Ethereum üzerine inşa edilen ekiplerle işbirliği yapmak için sabırsızlanıyoruz.”

SubQuery, The Grapht’tan (GRT) 1,85 kat daha hızlıdır

The Grap Ethereum ekosistem geliştiricileri gibi üçüncü taraf hizmetler, daha önce veri indeksleme ihtiyaçlarını karşılamıştı. Bununla birlikte, SubQuery, yalnızca beta desteğiyle, varsayılan Ethereum Ad Hizmeti projesi gibi yaygın projeler için The Graph’tan 1,85 kat daha hızlıdır.

SubQuery, çoklu iş parçacığı kullanarak ve mağazayı optimize ederek maliyetli veritabanı yazma sayısını azaltabilir. Geliştiriciler, senkronizasyon sürelerini kısaltarak yinelemeler ile yeni özelliklerin yayınlanması arasındaki süreyi azaltabilir.

The Graph‘tan farklı olarak SubQuery gün batımına uğramaz. Büyük ölçekli altyapıyı barındıran ve günlük milyonlarca isteği işleyen yönetilen hizmetinde büyük ölçekli projeleri destekleyerek geliştiricilere kendi projelerini barındırma konusunda daha fazla özgürlük ve bunlar üzerinde daha fazla kontrol sağlayarak mevcut merkezi olmayan dizin oluşturma çözümlerini geliştirir.

Coinmarketcap, 24 saatlik GRT coin analizi

GRT coin, yazının hazırlandığı sırada 0.1526 dolardan işlem görüyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap