Büyük Altcoin İçin Beklenen Gün Geldi!

Cardano topluluğunun gözü bu güncellemede. Vasil harfork bugün devreye giriyor!

Büyük Altcoin İçin Beklenen Gün Geldi!

Popüler altcoin Cardano’nun (ADA) arkasındaki IOHK tarafından paylaşılan son güncellemelere göre, Vasil hard fork’un bugün, 3 Temmuz Pazar günü Cardano test ağında gerçekleşmesi bekleniyor. 3 Temmuz’da Cardano test ağı, ana ağda görülecek olan yeni Vasil geliştirmelerinin ve yeteneklerinin keyfini çıkarmaya başlayacak.

Hafta boyunca, IOHK, Cardano test ağını hard forklamak için bir güncelleme teklifi sunduğunu belirtti. Böylece Vasil ana ağ yükseltmesi için geri sayımı başlattığını duyurdu. En son güncellemesinde IOHK, değişikliklerin 3 Temmuz, TSİ 23.20’de 215 numaralı epoch’un başlamasından sonra yürürlüğe gireceğini açıkladı. Borsalar ve SPO’lar (staking havuzu operatörleri), test ağı dağıtımından sonra en az dört haftalık teste ihtiyaç duyar.

Yani Vasil mainnet hard fork’unun geçici tarihi Temmuz ayının son haftasına denk geliyor. Bucoinedir.com olarak bildirdiğimiz üzere yaklaşan Vasil HFC’yi çevreleyen olumlu beklentiler devam ediyor. Cardano topluluğu odaklı bir Twitter hesabına göre Vasil, dApp’lerin ve stablecoin’lerin piyasaya sürülmesine izin verebileceğinden oldukça önemlidir. Ada Whale isimli hesap, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

VASİL YÜKSELTMESİ, YALNIZCA VERİM AÇISINDAN DEĞİL (AĞ BU GÜNLERDE İPEK GİBİ PÜRÜZSÜZ ÇALIŞIYOR), AYNI ZAMANDA SENTETİKLERİN, STABLECOİN’LERİN VE HAVUZLANMIŞ KREDİLERİN PİYASAYA SÜRÜLMESİNE İZİN VEREN AKILLI SÖZLEŞME YETENEKLERİNİ GÜÇLENDİRDİĞİ İÇİN ÖNEMLİDİR. BENCE BU DURUM, CARDANO’YU BİTİŞ ÇİZGİSİNE GETİRİYOR.

Kısa süre önce testnet’te piyasaya sürülen Cardano tabanlı ErgoDEX, “ana ağa geçmeden önce şimdi Vasil hard fork’un serbest bırakılmasını beklediğini” belirtti. Başka bir örnek ise Djed stablecoin’idir. Djed ekibi bir blog yazısında, “Cardano’nun Vasil hard fork’unun gerçekleşmesini beklediklerini” belirtti. Vasil hard fork’u, Djed’i ana ağda güvenli bir şekilde çalıştırmak için gereken ölçeklenebilirliğe izin verecek.

Bu sırada Cardano, 399’dan fazla Github taahhüdü ile haftanın en yüksek geliştirme etkinliğini gösterdi. Cardano, hafta boyunca 257 taahhütte bulunan Kusama ve Polkadot gibi projelerin önünde yer alıyor.

Cardana (ADA) Coin Nedir?

Cardano yalnızca bir kripto para birimi değildir, her gün dünyadaki bireyler, kuruluşlar ve hükümetler tarafından kullanılan finansal uygulamaları yürütebilecek teknolojik bir platformdur. Platform, sistemde daha kolay güncelleme yapabilme ve yumuşak çatallanmalarla yükseltme yapılabilmesini kolaylaştıracak bloklar halinde inşa edilmiştir. ADA’yı yönetecek olan temel katmanının tamamlanmasının ardından, akıllı sözleşmeleri, ileride yapılacak ticaret ve işleri destekleyecek dijital yasal anlaşmaları ele almak için ayrı bir hesaplama katmanı yaratılacaktır. Cardano, herhangi bir merkezi olmayan fakat bunun yerine bir blok zincir üzerinde çalışan merkezi olmayan uygulamaları veya dapps (kullanıcıları ve tedarikçileri direkt olarak birbirine bağlayan sistem) hizmetlerini de yürütecektir.

Cardano’nun sunduğu yenilik, kullanıcıların ihtiyaçlarını düzenleyicilerin talepleriyle dengeleyecek ve mahremiyeti düzenleme ile birleştirecek şekilde olmasıdır. Cardano’nun vizyonu, yeni düzenlenmiş bilgi işlem tarzının, herkese adil finansal hizmetlere açık erişim sağlayarak daha fazla finansal katılımı sağlayacağıdır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap