Büyük Fonlar Bu Altcoin’leri Satın Alıyor!

Terra (LUNA) bazı şirketleri de zarara götürdü.

Büyük Fonlar Bu Altcoin’leri Satın Alıyor!

Bildiğiniz gibi son 2 yıl içerisinde birçok kurumsal şirket kripto para piyasasına dahil oldu. Kripto para piyasasında fırsatları gören şirketler, belirli altcoinlere de yatırım yapmış durumda. PWC’nin Nisan ayında hazırladığı bu rapor içerisinde TERRA coin de bulunuyor. Bu ise, protföyümüzü çeşitlendirmenin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. PwC’nin Küresel kripto para yatırım araştırma raporuna göre, büyük şirketler en çok bu Altcoinleri satın alıyor;

Near Protocol’ün listeye son sıradan girdiğini görüyoruz. Near protocol’e (NEAR) gelen yatırımların sebebinin, oluşturduğu gelecek odaklı fonlar olduğu düşünülüyor. Ayrıca, FTX ve Chainlink (LİNK) balinalar tarafından en çok işlem gören kripto paralardır. Ayrıca PWC’nin raporunda, fon sahiplerinin yıl sonunda yükseliş beklediğide söyleniyor. Geçtiğimiz yıllarda XRP, kurumsal şirketler tarafından en çok tutulan kripto para durumundayken, son yıllarda SEC’le olan davalarından dolayı arka sıralara gerilediğini görüyoruz. Fon’un %85’inden fazlasının BTC’de olduğunu görüyoruz. Bu ise, BTC’nin bir güvenli nokta olduğunu gösteriyor.

PwC , 4. Yıllık Küresel Kripto Hedge Fonu Raporu 2022’de, ankete katılan geleneksel hedge fonlarının yaklaşık üçte birinin halihazırda Bitcoin ( BTC ) gibi dijital varlıklara yatırım yaptığını söyledi. “Çok stratejili” olarak adlandırılan hedge fonların yatırım yapma olasılığı en yüksekti. Hedge fonlarından sonra Bunu sırasıyla makro strateji ve hisse senedi stratejisi firmaları izledi.

Şu anda kripto alanına yatırılan hedge fonlarının %57’si, yönetim altındaki toplam varlıklarının %1’inden daha azını tahsis etti. Halihazırda yatırım yapan firmaların üçte ikisi, 2022’nin sonuna kadar risklerini artırmayı planlıyor.

Ankete katılanlar, yatırımın önündeki en büyük engel olarak “düzenleme ve vergi belirsizliğini” belirttiler. Hedge fonları, küresel olarak parçalanmış bir düzenleyici ortamın yanı sıra varlık sınıfının nasıl yönetileceğine dair net olmayan rehberlik konusunda endişelidir.

2022’nin ilk çeyreğinde gerçekleştirilen ankete toplam 89 hedge fon dahil edildi.

PwC tarafından incelenen hedge fonlarının çoğunluğunun yönetim altındaki varlıkları 1 milyar dolardan fazla. 
Kaynak: PwC

Hedge fonları ve diğer geleneksel varlık yöneticileri, alana yatırım yapmaya başlayıp başlamadıklarını ölçmek için kripto sektöründeki gelişmeleri izliyorlar. Birkaç hedge fonu kripto bölümleri başlatıp alana yatırım yapmaya başlarken , firmaların çoğu kenarda kalmaya devam ediyor. İlginç bir şekilde, 2021 yılında 100 küresel riskten korunma fonu araştırması, yöneticilerin beş yıl içinde kriptoya ortalama %10,6 ayırmayı beklediğini ortaya koydu.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Sinem. Benim 8 yıllık editörlük geçmişim bulunuyor. 2018 yılından beri kripto paralara ilgi duyuyorum. Sizler için önemli gelişmeleri ve verileri araştırıyorum.

Yorum Yap