C.Hoskinson, Cardano (ADA) ve Blokzincir Teknolojisi Hakkında Açıklamalar Yaptı!

Cardano CEO'su önemli açıklamalar yaptı.

C.Hoskinson, Cardano (ADA) ve Blokzincir Teknolojisi Hakkında Açıklamalar Yaptı!

Crypto Mile ile konuşan Cardano’nun kurucusu ve Input Output CEO’su Charles Hoskinson, blockchain’in dünyada nasıl devrim yaratabileceğini tartıştı.

Tartışma sırasında, Cardano’nun gelişmeleri yayınlamakta yavaş olduğunu iddia eden kaplumbağa-tavşan analojisine değinildi.

Bununla ilgili yorum yapan Hoskinson, analojinin kendisini “rahatsız ettiğini” ve Cardano’nun çeşitli teknolojilerde ilk veya yakın olduğu gerekçesiyle bunu “temelde reddettiğini” söyledi.

Cardano uzun zamandır kaplumbağa olmakla suçlanıyor

Cardano , gerçek dünya ortamında ölçeklenebilirlik, birlikte çalışabilirlik ve sürdürülebilirlik blok zinciri ilkelerine ulaşmak için resmi yöntemlerle geliştirilen üçüncü nesil bir platform olarak tanımlanıyor.

Resmi yöntemler, keşif, akran incelemesi ve kriptografik araştırmayı içeren bilimsel yöntemin kullanımını ifade eder.

Sistematik ve metodik bir yaklaşım olarak, geçmişte gelişimsel sürümler ertelendi. Bunun en son örneği , başlangıçta 29 Haziran’da piyasaya sürülmesi planlanan Vasil yükseltmesiydi .

Bir çekirdek ekip toplantısının ardından güncellemenin, Temmuz ayının son haftasına ertelenmesine karar verildi. Hoskinson, Terra patlamasının ardından mühendislere gönderdiği “üç kez ölç ve bir kez kes” talimatının ertelenmesi konusunda birincil faktör olduğunu söyledi.

Hoskinson bu nedenlerle aynı fikirde değil

Kaplumbağa-tavşan benzetmesi söz konusu olduğunda, Hoskinson, Cardano’nun piyasaya sürülen ilk Hisse Kanıtı protokollerinden biri olduğunu söyleyerek alkışladı.

Beklendiği gibi, Cardano’nun akran incelemesi yoluyla yavaş, sistematik geliştirme yolunu izlemesine rağmen, Ethereum’u PoS gönderisine yönlendirdiğini söyledi ve Ethereum ile karşılaştırmalar yapıldı.

“PoS ile piyasada yer alan ilk üçüncü nesillerden biriydik. Ethereum hala PoS’ta değil ve bizden iki yıl sonra bir başlangıca gidildi. Yaptığımız şeyi daha yeni yapmaya çalışıyorlar.

Ek olarak, Hoskinson, Cardano’nun Genişletilmiş Harcanmamış İşlem Çıktısı (eUTXO) muhasebe modelini kullanan ilk protokol olduğu konusunda da benzer bir noktaya değindi.

Bu, önceki işlemleri kullanarak her bir işlem harcama çıktısını hesaplayarak çalışan Bitcoin’in UTXO muhasebe modelinin bir uyarlamasıdır . Bu, yeni çıktıların gelecekte işlemler tarafından harcanmasına izin verir.

eUTXO modeli, daha karmaşık işlemlere olanak tanıyan, etkileyici bir komut dosyasını destekleyerek UTXO modelini geliştirir .

Kapatırken, Cardano’nun kurucusu, insanlar yavaş olduğumuzu söylediğinde bunun kendisini “rahatsız ettiğini” söyledi. Buna rağmen, yüz yıl sonra hala burada olacak altyapıyı inşa etmek için ek zaman ayırmanın her zaman uygun eylem olduğunu savundu. Ayrıca CEO’ kendilerinin sadece bugüne değil, gelecek onlarca yıl sonraya bile odaklandıklarını söylediler. Dünya çapında hükümetlerle yaptığı iş birliklerini buna kanıt olarak sundu.

İlginizi Çekebilir; Kripto Analisti; Bu Altcoin Önümüzde ki Haftalarda %110 Yükselebilir!

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Sinem. Benim 8 yıllık editörlük geçmişim bulunuyor. 2018 yılından beri kripto paralara ilgi duyuyorum. Sizler için önemli gelişmeleri ve verileri araştırıyorum.

Yorum Yap