Cardano (ADA) Ağında Oracle Hizmeti Başlatıldı!

Cardano (ADA) Ağında Oracle Hizmeti Başlatıldı!

Cardano (ADA), protokol ekosisteminin boyutunu ve sunduğu blok zinciri tabanlı özelliklerin sayısını artırıyor. Charlie3 oracle hizmeti, blok zincirine ulaşan türünün ilk örneği oldu ve Cardano’da borç verme ve borçlanma için merkezi olmayan faiz oranı eğrileri sağlayan bir protokol olan Liqwid Finance’in geliştiricileri bu oracle sağlayıcısı ile entegrasyonunu duyurdu.

Cardano, Liqwid ve Charli3 entegrasyondan yararlanıyor ve Charli3, Cardano ana ağındaki ilk merkezi olmayan oracle olma ünvanını kazandı.

Liqwid, Charli3 teknolojisini bünyesine kattığını ve yeni kredilerin tesis edilmesi, teminat değerinde revizyonlar ve yetersiz teminatlandırılmış kredilerin tasfiyesi için hesaplamalar yapmak üzere bundan faydalandığını duyurdu.

Merkezi Oracles yerine Tercih Edildi – Cardano

Liqwid Finance , manipüle edilmeye açık merkezi kehanetlerin aksine, Charli3 tarafından sağlanan fiyat verilerine güvendiğini söyledi .

Charli3’ün kurucu ortağı Damon Zwarich şunları söyledi:

“Liqwid ile entegrasyon çalışması harika ve profesyoneldi. Bu süreç, yetenekli geliştiricilerimizin tutarlı çalışmaları nedeniyle, düğüm ağımızda CNT toplama kabiliyetine bu kadar hızlı sahip olmamızın ana nedenidir. Bu birlikte çalışma, Liqwid pazarlarının ve yeni protokollerin gelecekteki gelişmeleri için heyecan verici.”

Liqwid protokolü için Charli3 oracle, SHEN/USD ve ADA/USD çiftlerini destekler. Cardano’nun ekosistemi Ethereum’un gerisinde kalsa da, platformun düzenli olarak yeni yenilikler yayınlama konusundaki kararlılığı öne çıkıyor. Liqwid Finance’in Charli3’ü bünyesine katması, Cardano’nun uzun vadeli beklentilerini iyileştirecek planlı birkaç girişimden yalnızca biri.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap