Cardano (ADA), Bu Konuda Ethereum’u Geride Bıraktı!

Cardano Kurucusu, ADA Staking Cüzdanlarının Sayısının Ethereum'u Geçmesine Tepki Verdi.

Cardano (ADA), Bu Konuda Ethereum’u Geride Bıraktı!

Cardano (ADA) coin, benzersiz staking cüzdanlarının sayısında Ethereum‘u geride bırakıyor.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, staking’e katılan adres sayısındaki büyük artışın ardından lider blok zincirine övgüler yağdırdı.

Bugün Hoskinson tarafından paylaşılan bir tweet’te, Cardano Network’teki benzersiz staking cüzdanlarının sayısı Ethereum’unkini büyük bir farkla aşıyor. Hoskinson tarafından paylaşılan verilere göre, Cardano’da stake edilen benzersiz adres sayısı şu anda 1.234.810 (1.23M) seviyesinde bulunuyor. Ethereum blok zincirindeki benzersiz staking katılımcılarının cüzdanlarının sayısı 88.400’dür.

Başarı hakkında yorum yapan Hoskinson, Cardano’nun “oldukça özel” olduğunu söyledi ve ekledi :

“Neredeyse birçok insan yıllar önce mükemmel bir staking protokolünün nasıl oluşturulacağını düşündü ve bunu gerçekleştirdi .”

Cardano, kripto haber kaynağı Cointelegraph’ın ADA coin staking girişimi hakkında yanlış bir rapor yayınlamasından günler sonra başarıya ulaştı. Geçen hafta Cointelegraph, yüksek işlem ücretleri, havuz operatörlerinin ihmalinden kaynaklanabilecek olası fon kaybı gibi belirli risklerin ADA staking ile ilişkili olduğunu bildirmişti .

Cardano’daki staking cüzdanlarının sayısındaki muazzam artışın ardından, yatırımcıların ADA staking’e olan güveninin nispeten yüksek olduğu açıktır.

Bizde, Hoskinson’ın iddiasının gerçekliğini doğrulamak için kripto para analiz platformu Staking Rewards’dan gelen verileri analiz ettik. Verilere göre, Cardano’nun staking oranı %68.11 iken Ethereum’un staking oranı %15.6, yani Ethereum’un sadece %15’ine kıyasla Cardano’nun toplam arzının %68’i stake ediliyor. Sonuç olarak, stake edilen ADA coin sayısı ETH’den 4 kat daha fazladır.

Bununla birlikte, Ethereum, 34,53 milyar doları aşan staking piyasa değeriyle, kapitalizasyona göre en büyük stake ispatı blok zinciri olmaya devam ediyor. Buna karşılık, Staking Rewards portalından alınan verilere göre Cardano, 9.65 milyar dolarlık staking piyasa değeriyle ikinci sırada yer alıyor. Yıllık ETH tahmini ödülleri %4,88 iken, Cardano’nun yıllık ödülleri %3,24’tür.

Cardano Bireysel Yatırımcıları

Bu arada, ADA perakende yatırımcıları son zamanlarda nispeten aktif. Cardano odaklı haber kuruluşu Cardano Feed’in IntoTheBlock verilerine göre, perakende yatırımcılar şu anda kripto para arzının %66,73’ünü temsil eden 22,63 milyar ADA’ya sahip.

Bağlam için, ADA’nın toplam 45B jeton arzı ve dolaşımdaki 35.04B arzı vardır. ADA, 13.91 milyar doları aşan piyasa değeriyle yedinci en büyük kripto para birimi olarak sıralanıyor. Basın zamanında ADA coin, son 24 saat içinde %4 artışla yaklaşık 0,39 $’dan işlem görüyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap