Cardano (ADA) Coin, 100 Milyon Afrikalı’yı Kripto Paralara Çekmeye Çalışıyor!

Cardano, Afrika odaklı çalışmalarını sürdürüyor...

Cardano (ADA) Coin, 100 Milyon Afrikalı’yı Kripto Paralara Çekmeye Çalışıyor!

Bildiğiniz gibi Cardano, yıllardır afrika odaklı çalışmalar yapıyor. Hatta son ralli de Ada coin’in bu kadar yükselmesinin sebebi de, bu ortaklıklardı. Şimdi ise Cardano (ADA), Afrikalıları kripto sektörüne dahil etmek için çalışmalarına hız vermiş durumda.

Cardano’nun ekosistem hızlandırıcısı olarak görev yapan Adaverse, Afrika merkezli blockchain organizasyonu Afriguild için bir finansman turuna katıldı.

Afriguild, 200 milyonluk nüfusa sahip olan Nijerya’nın 9 şehrinde faaliyet gösteriyor. Örgüt, yıl sonuna kadar Afrika’da dört ülkeye daha açılmayı planlıyor. Planlar arasında 100 milyon Afrikalıyı kripto ve web3 alanına çekmek de yer alıyor.

Cardano, her fırsatta Afrika’nın potansiyeline vurgu yapıyor ve çalışmalarını bu doğrultuda şekillendiriyor. Kurucu Charles Hoskinson da sıklıkla Afrika’ya ziyaretlerde bulunuyor.

Cardano, Afrika’daki faaliyetlerini artırarak, kıtadaki kripto kullanıcılarının sayısını arttırmayı amaçlıyor.

Cardano’nun Afrika ile bağlantıları yalnızca özel sektörle sınırlı değil. Geçtiğimiz yıl Cardano’nun ana firması IOHK, Etiyopya Eğitim Bakanlığı ile ortaklık kurulduğunu açıkladı. Hoskinson buna ek olarak Zanzibar ve Burundi cumhurbaşkanlarıyla toplantılar yaptı.

Cardano Nedir? Ada Coin Ne İşe Yarar?

Cardano, kripto para göndermek ve almak için kullanılabilecek ADA kripto sistemine sahip bir platformdur. Bu kripto para, paranın geleceğini temsil eder ve kriptografi ile güvenli olması garanti edilen hızlı, doğrudan transferleri mümkün kılar.

Cardano yalnızca bir kripto para birimi değildir, her gün dünyadaki bireyler, kuruluşlar ve hükümetler tarafından kullanılan finansal uygulamaları yürütebilecek teknolojik bir platformdur. Platform, sistemde daha kolay güncelleme yapabilme ve yumuşak çatallanmalarla yükseltme yapılabilmesini kolaylaştıracak bloklar halinde inşa edilmiştir. ADA coin‘i yönetecek olan temel katmanının tamamlanmasının ardından, akıllı sözleşmeleri, ileride yapılacak ticaret ve işleri destekleyecek dijital yasal anlaşmaları ele almak için ayrı bir hesaplama katmanı yaratılacaktır. Cardano, herhangi bir merkezi olmayan fakat bunun yerine bir blok zincir üzerinde çalışan merkezi olmayan uygulamaları veya dapps (kullanıcıları ve tedarikçileri direkt olarak birbirine bağlayan sistem) hizmetlerini de yürütecektir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Doruk. 2019 yılından beri kripto paralarla ilgileniyorum. Geleceğine inandığım kripto para sektörünü araştırıyorum ve ulaştığım önemli verileri sizinle paylaşıyorum.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.