Cardano (ADA) Coin Önemli Gelişmeler İle Gündemde Yer Kapıyor!

Cardano (ADA) Coin Önemli Gelişmeler İle Gündemde Yer Kapıyor!

Popüler bir ticaret platformu olan Robinhood, Cardano’yu haftalık en iyi performans gösteren varlıklar listesinde en çok kazananlar arasında listeledi. Bu, yaklaşık iki aydır ilk kez ADA’nın listeye girmesiydi. ADA son yedi günde %10.15 değer kazandı. 

Mevcut Ralliyi Sürdüren Ne Olabilir?

Şu anda Cardano’nun yükseliş ivmesini sağlayan birkaç faktör var. İşte ağdaki son gelişmeler.

Cardano’nun Yeni Cüzdan Özelliği

Cardano, Ethereum Virtual Machine (EVM) ile uyumlu en iyi blockchain ağı olmaya hazırlanıyor. Geliştiriciler, kullanıcıların EVM sözleşmelerine doğrudan bir ADA cüzdanından erişmelerini sağlayan yeni bir özelliği entegre etmeyi planlıyor.

Önde gelen bir blok zinciri geliştiricisi olan Mikolmeda, kullanıcıların Ethereum Sanal Makinesi (EVM) tarafından desteklenen dApp’ler ve akıllı sözleşme hizmetleriyle etkileşime girmesine izin vereceğini belirterek bu yeni yükseltmeyi duyurdu.

Kullanıcılar bunu Cardano ekosisteminden çıkmadan rahatlıkla yapabilirler. Ayrıca, Ethereum geliştiricilerinin Cardano’nun ağını oluşturmasına olanak tanıyacak.

Ayrıca, EVN sözleşmeleriyle yapılan işlemler Ether yerine ADA kullanacak ve böylece token’ın faydası artacaktır. Milkomeda ayrıca EVM kullanıcıları için staking aktivitelerini destekleyecek ve zincir üstü oyunları entegre edecek.

Cardano Vakfı CEO’su İngiliz Milletvekilleriyle Buluşuyor

Cardano Vakfı’nın CEO’su Frederik Gregaard , geçtiğimiz günlerde İngiltere’nin blok zinciri geleceğiyle ilgilenen Londra’daki etkili politika yapıcılarla görüştü. İngiltere’deki ortamı blockchain için heyecan verici bir zaman olarak nitelendirdi.

Bu ay Londra’yı ziyaret ettim ve Birleşik Krallık’ta #blockchain’in geleceğine yatırım yapan gerçekten tutkulu ve ilgili politika yapıcılar ve paydaşlardan bazılarıyla tanıştım. Bu gerçekten de blockchain için heyecan verici bir zaman! 

— Frederik Gregaard (@F_Gregaard) 30 Mart 2023 Twitter

Gregaard, CBDC’ler ve Dijital Kimlik konularına odaklanarak taraflar arası iki komiteye hitap etti. Küresel bir blockchain merkezi haline gelmek için Birleşik Krallık politika yapıcılarının birlikte çalışabilirlik gibi hedefleri takip etmede iddialı olması gerektiğini belirtti.

Gregaard, Londra toplantısını son derece verimli buluyor ve Cardano’nun vakfının Birleşik Krallık’ta blok zinciri gelişimine verdiği desteği dört gözle bekliyor.

Cardano Fiyat Tahmini

ADA bugün 0,39$ – 0,4$ aralığında işlem görüyor ve son yedi günde fiyatına göre %10’un üzerinde değer kazandı. Ağdaki son gelişmeler, yatırımcılara ADA coin satın almaları için daha fazla neden verdi.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap