Cardano (ADA) Coin, Uzun Zamandır Beklenen Vasil Hard Forku Başlattı!

Input-Output (IO), bugün Cardano test ağını hard forklamak için uzun zamandır beklenen güncelleme teklifini sunduğunu duyurdu .

Cardano (ADA) Coin, Uzun Zamandır Beklenen Vasil Hard Forku Başlattı!

Kripto para piyasasının en büyük Altcoin’lerinden biri olan Cardano (ADA) coin, uzun zamandır beklenen Vasil hardfork’u başlattı. ”Bu Coin Nedir?” olarak sizler için önemli gelişmeleri derledik.

Cardano blok zincirinin arkasındaki şirket olan Input-Output (IO), bugün Cardano test ağını hard forklamak için uzun zamandır beklenen güncelleme teklifini sunduğunu duyurdu .

Vasil hard fork’taki değişiklikler 3 Temmuz’da yürürlüğe girecek.

Cardano (ADA) bu yükseltme ile önemli özelliklere kavuşacak

ADA COİN

Cardano ağına hız ve ölçeklendirme iyileştirmeleri getirmeye hazırlanan Vasil hard fork, Cardano topluluğunda en çok beklenen etkinliklerden biri oldu. Vasil hard fork, yeni teknolojileri Cardano’ya dahil ederek daha verimli blok yayılımı sağlayacak ve veri depolama ve erişimini iyileştirecek.

IO, bunun Cardano’nun bugüne kadarki “en büyük ve en iyi” yükseltmesi olduğunu söyleyerek, bunun aynı zamanda çok daha iyileştirilmiş komut dosyası performansı, verimlilik ve önemli ölçüde daha düşük maliyetler getireceğini de sözlerine ekledi.

“Aynı zamanda üstlendiğimiz en karmaşık çalışma programını başarıyla yürütüyoruz. Tüm topluluğumuz yükseltmeye eşlik ediyor

Charles Hoskinson

28 Haziran itibariyle, testnet bloklarının %75’inden fazlası, yeni dağıtılan Vasil düğümü tarafından oluşturuluyor ve IO’nun yükseltmeye güvenli bir şekilde devam etmek için bu oran’ın yeterli olduğunu düşündü. Vasil’in getirdiği tüm değişiklikler, 3 Temmuz saat TSİ; 23.15’te 215. dönemin başlamasından sonra yürürlüğe girecek.

Vasil hard fork Cardano test ağına uygulandığında, stake havuzu operatörleri (SPO’lar), geliştiriciler ve borsaların Cardano ana ağı yükseltilmeden önce test etmek ve yükseltmek için yaklaşık dört haftası olacak.

Cardano (ADA) Coin Nedir?

Charles Hoskinson tarafından geliştirilen Hisse ispatı blockchain projesine Cardano, ağın kripto parasına ise ADA denir. Cardano; mühendisler, matematikçiler, iş dünyasından profesyoneller, bilim insanları ve düşünce liderlerinden oluşan, merkeziyetsiz bir topluluk tarafından oluşturulmuştur. ADA da adını ünlü matematikçi Ada Lovelace’tan almaktadır.

Bitcoin (birinci nesil) ve Ethereum (ikinci nesil) gibi blockchain’lerin ardından “üçüncü nesil” blockchain olarak tanımlanan Cardano, ikinci nesil blockchain’lerdeki ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmeyi hedeflemektedir

Gerçek dünya uygulamaları için gerekli ölçeklenebilirlik, birlikte işlerlik ve sürdürülebilirliği sunma yolunda ilerleyen Cardano, büyük ölçekli ve kritik merkeziyetsiz uygulamaların tercih ettiği blockchain olma misyonuna sahiptir.

Önemli gelişmelerden haberdar olmak için web sitemizi ve youtube kanalımızı takip etmeyi unutmayın.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap