Cardano (ADA) Coin Yeni Bir Dönüm Noktasına Ulaştı!

Cardano (ADA) Coin Yeni Bir Dönüm Noktasına Ulaştı!

Cardano, arada sırada kesintilerle karşılaşan ağların aksine, bir başka çalışma süresi dönüm noktasını kutlayarak kripto para birimi endüstrisindeki en istikrarlı ağlardan biri olarak ününü bir kez daha kanıtladı.

Cardano blok zinciri gezgininin yazdığı gibi, ağ, birçok aşırı yüksek yük dönemine rağmen neredeyse beş yıldır sorunsuz çalışıyor.

Cardano, en aktif olarak geliştirilen ağlardan biri olmaya devam ediyor

Blockchain’in sorunsuz performansı, büyük olasılıkla, proje için GitHub taahhütlerinin sayısı Haziran ayında 350’ye ulaştığından, Cardano’nun tüm sektördeki en aktif olarak geliştirilmiş zincirlerden biri olmasıyla ilişkilidir. 

Bu tür yüksek geliştirme faaliyeti, ağdaki mevcut teknolojilerin ve çözümlerin eksikliğine de bağlıdır; bu da, merkezi olmayan çözümlerini diğer ağlardan hızlı işlem işleme ve nispeten düşük ücretler sunan Cardano’ya getiren geliştiriciler için sürülmemiş bir alan haline getirir. 

Ağdaki mevcut uygulama sayısının düşük olmasına ek olarak, Cardano, Solana ve hatta Ethereum gibi ağlara kıyasla nispeten kısa sürelerde çok sayıda güncelleme alıyor. 

Vasil hard fork, yeni kullanıcıları ve geliştiricileri kendine çekiyor

Cardano için en son ve önemli güncellemelerden biri, ağa yeni özellikler getiren ve merkezi olmayan uygulama yerleştirme sürecini önemli ölçüde kolaylaştıran Vasil sert çatalıydı. 

Temel yükseltme ile yakın gelecekte Cardano blok zincirinde dağıtılan yeni çözümlerin ve uygulamaların sayısında bir artış göreceğiz. 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Doruk. 2019 yılından beri kripto paralarla ilgileniyorum. Geleceğine inandığım kripto para sektörünü araştırıyorum ve ulaştığım önemli verileri sizinle paylaşıyorum.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.