Cardano Ağında 1040 Uygulama Aktif Olarak Geliştiriliyor!

En aktif olarak geliştirilen Cardano ağında yeni veriler geldi...

Cardano Ağında 1040 Uygulama Aktif Olarak Geliştiriliyor!

Cardano ağı etrafındaki güncellemeleri ve blok zincirinin temel ölçümlerini sürekli olarak izleyen Essential Cardano web sitesine göre, ele alacağımız çeşitli diğer istatistiklere ek olarak, ekosistemde aktif olarak geliştirilen uygulamaların sayısı 1.040’a ulaştı.

Cardano ağında artan sayıda komut dosyası ve uygulama

Essential Cardano’nun bilgi grafiğinde gösterilen en dikkate değer istatistik, Cardano’da şu anda geliştirilen çözümlerin ve uygulamaların sayısı ve Plutus komut dosyalarının sayısındaki artıştır.

Geliştiriciler, uygulamalarına yeni işlevler getirmek için sürekli olarak akıllı sözleşme teknolojisini kullandıklarından, iki ölçüm birbiriyle güçlü bir şekilde ilişkilidir. Vasil hard fork ile dApp’leri Cardano’ya eklemek ve onlara yepyeni işlevler eklemek mümkün.

Şu anda geliştirilmekte olan çok sayıda projenin yanı sıra, geliştiriciler geçtiğimiz hafta Cardano’da yaklaşık 100 yeni proje başlattı. Bu, akıllı sözleşmeler teknolojisini bir yıldan daha kısa bir süre önce tanıtan ağ için büyük bir kilometre taşıdır.

Cardano NFT’leri yükselişte

Ekosistemdeki en büyük artış, Cardano’da 6.304 yeni projede büyük bir artış gören NFT projelerinin sayısına bağlı. Nispeten düşük ücretler, hızlı işlem işleme ve nispeten kalabalık olmayan bir pazar sayesinde Cardano, her gün yeni koleksiyonlar ve NFT ile ilgili projeler yaratan daha fazla sanatçıyı kendine çekiyor.

Cardano, yalnızca geçen hafta 2.500’den fazla Github taahhüdü ile tüm kripto para birimi endüstrisinde en aktif olarak geliştirilen ağlardan biri olmaya devam ediyor. Böylesine zengin bir geliştirme süreci, ADA coin’in geleceğinide olumlu yönde etkileyebilir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Doruk. 2019 yılından beri kripto paralarla ilgileniyorum. Geleceğine inandığım kripto para sektörünü araştırıyorum ve ulaştığım önemli verileri sizinle paylaşıyorum.

Yorum Yap