Cardano Hydra, Ana ağ Sürümüne Yaklaştıkça Büyüme Kaydediyor!

Cardano Hydra, Ana ağ Sürümüne Yaklaştıkça Büyüme Kaydediyor!

Cardano’nun Katman 2 ölçeklenebilirlik çözümü Hydra , ana ağ sürümüne giden yolda daha fazla gelişme almaya devam ediyor. 

Cardano’nun (ADA) en son haftalık raporu, Hydra ekibinin ana ağda Hydra’nın bir demosunu yürüttüğünü belirtiyor. Ayrıca Road map’te güncelleme aldı.

Hydra protokol projesinin yeni ve ilk abonesi olan Hydra Head, gelişmişlik için konum hazırlıyor. Hydra, düşük gecikme süresi, yüksek verim ve minimum işlem maliyeti sağlayarak işlem hızını artırmayı hedefliyor. Cardano’nun kurucusu Hoskinson, ekosistemin büyümesini övdü. Bir tweet’te “Ekosistem büyümeye devam ediyor. Herkese iyi çalışmalar” yazdı. 


Cardano yaratıcısı tarafından paylaşılan bir görseldeki istatistikler, şu anda 1.221 projenin Cardano üzerinde inşa edildiğini ve 119 projenin başlatıldığını gösteriyor. Ağda toplam 63,9 milyon işlem gerçekleştirildi. Cardano yerel tokenleri, 71.128 basım politikasına yayılmış olarak 8.06 milyondur. Şu anda 2.312’si Plutus v2 betiği olmak üzere 7.546 Plutus betiği var. İlgili bir haberde, kripto para birimi ve NFT vergi sağlayıcısı CoinLedger, Cardano’ya desteğini duyurdu ve kullanıcıları için otomatik vergi raporlama hizmetini başlattı.  Bildirildiği üzere, Cardano kullanıcıları yakında Ethereum Sanal Makinesi üzerindeki akıllı sözleşmelere erişmek için herhangi bir Cardano (ADA) cüzdanını kullanabilecek ve Cardano’nun hizmetini genişletebilecek. Bunun nedeni, EVM sözleşmelerini Cardano ve Algorand gibi blok zincirlerine bağlayan bir ağ olan Milkomeda’da çıkacak bir özelliktir. Akıllı sözleşmeler oluşturanlar da dahil olmak üzere tüm EVM kullanıcıları, Milkomeda sayesinde kısa süre içinde staking ödülleri alabilecek.


Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap