Cardano Kurucusu; Flow’a Yapılan Yatırım Korkutucu!

Cardano Kurucusu; Flow’a Yapılan Yatırım Korkutucu!

Hoskinson, a16z’nin Flow’a yaptığı yatırımla ilgili hayal kırıklığını dile getirdi. 

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Andreessen Horowitz’in (a16z) Adam Neumann’ın yeni konut gayrimenkul şirketi Flow’a yaptığı yatırıma tepki gösterdi. 

Yakın tarihli bir tweet’te Hoskinson, yatırım haberlerine, “Tüm FacePalms… Hepsi” başlıklı bir yüz avuç içi gifini tweetleyerek tepki verdi.  

Hoskinson bir kelime söylemese de , Merriam-Webster sözlüğüne göre gif, gelişmeden dolayı pişmanlık duyduğunu ve hayal kırıklığına uğradığını gösteriyordu . Facepalm hayal kırıklığına uğradığınızı, utandığınızı ve sinirlendiğinizi göstermek için kullanılır.

Neumann’ın Tartışmalı Geçmişi

Neumann’ın geçmişte tartışmalarla bağlantılı olduğu göz önüne alındığında, Hoskinson’ın gelişmeye tepkisi anlaşılabilir. 

Neumann, WeWork’u halka açmaya çalıştı ancak başarısız oldu. Bir halka arzda yaptığı atış, Wall Street’ten ağır yatırımcıların şirketten ayrılmasına neden olmuştu.

Dahası, Neumann WeWork’un operasyonunu yönetirken, şirketin değerlemesi 47 milyar dolardan 8 milyar dolara düştü. Bu ve diğer gelişmeler Neumann’a kötü yönetim ve çalışanlara kötü muamele konusunda itibar kazandırdı. 

Bununla birlikte, Neumann’ın geçmişine rağmen, a16z hala en büyük bireysel çekini yaklaşmakta olan şirketi Flow’a 350 milyon dolarlık bir ayarda yazdı. 

A16z, yatırım hakkında yaptığı açıklamada  , “Böyle bir şey inşa etmenin ne kadar zor olduğunu anlıyoruz ve tekrar eden kurucuların, alınan derslerden büyüyerek geçmiş başarıları üzerine inşa ettiğini görmeyi seviyoruz.” Dedi.

A16z Cardano’yu İhmal mı Etti?

Andreessen Horowitz’in Flow’a yaptığı yatırım, Neumann’ın bağlı şirketinde yapacağı ikinci yatırımı işaret ediyor. 

Mayıs 2022’de a16z, Neumann tarafından ortak olarak kurulan ve blok zinciri tabanlı bir karbon kredisi platformu olan FlowCarbon adlı bir şirkete 70 milyon dolar yatırım yaptı. 

Bu arada, risk sermayedarlarının Cardano projesine sürekli destek vermemesi nedeniyle, Hoskinson Andreessen’in yatırımı konusunda morali bozuk olabilir. A16z, kripto sektörüne yoğun yatırım yapan şirketlerden biri  . Şirket, kripto projeleri için 2 milyar dolar ayırdı. 

Kriptolara odaklanmasına rağmen, a16z hala Cardano’ya yatırım yapmayı düşünmedi. “VC’lerin ve kripto medyasının neden belirli alternatifleri sevdiğini ve Cardano’dan neden nefret ettiğini hep merak etmişimdir. Sadece çözemiyorum, ”  dedi Hoskinson Mayıs ayında .

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap