Cardano’nun (ADA) Yeni Güncellemesi, İşlem Hızını 10 Kat Artıracak!

Cardano’nun (ADA) Yeni Güncellemesi, İşlem Hızını 10 Kat Artıracak!

Web3 ürün lideri ve kripto danışmanı Vanessa Harris, Cardano (ADA) blok zinciri için temel fikir birliğine yönelik bir sonraki yükseltme için eksantrik bir benzetme paylaşıyor. Veri lojistiğindeki ufak bir değişikliğin, tüm Cardano (ADA) hesapları için iş hacmini ve değer aktarım hızını nasıl artırabileceği açıkladı.

Cardano’nun (ADA) Ouroboros Leios yükseltmesi işlem hızını 10 kat artırıyor, işte böyle

Harris, son ileti dizisinde Cardano’nun (ADA) Ouroboros Leios yükseltmesini bir Disney sürüş operatörünün çalışmasıyla karşılaştırdı. Düğüm kullanımının kaynak verimliliğini artıracak şekilde ayarlanmıştır.

Cardano’yu (ADA) bir Disney parkına yapılan bu yükseltmeyle karşılaştırdı. 

Operatörler herkesi hazırlar, böylece sıra kendilerine geldiğinde ziyaretçi yolculuğa atlayabilir. Bu yaklaşımla, belirli bir süre içinde ziyaretçi sayısı ne olursa olsun park kaynaklarının atıl kalması söz konusu değildir. Cardano’nun (ADA) Ouroboros Leios’u da benzer şekilde çalışıyor. Önceden boşta olan düğümlerden yararlanır; bloklar arasında hesaplamalar yapabilirler: Girdi Onaylayıcılar, girdileri hazırlamak için bloklar arasından seçilir (…) Bu girdiler daha sonra blok üreticisi tarafından bir sonraki bloğa dahil edilir.

Bu yükseltme tüm işlemleri 10x hızlandıracak. Blok zinciri, doğrulama hızını büyüklük sırasına göre artırabilir. Araştırmacı, bu tür değişikliklerin yalnızca UTXO modeline sahip blok zincirlerde mevcut olduğunu da sözlerine ekledi.

Cardano’nun Ouroboros’u nedir ve onu özel yapan nedir?

Ouroboros Leios, tüm Cardano (ADA) topluluğu için en çok beklenen güncellemeler arasında yer alıyor.

Q2-Q3, 2022’den beri Cardano (ADA) geliştiricileri ve meraklıları tarafından tartışılmaktadır. Yalnızca Cardano (ADA) için değil, aynı zamanda UTXO blok zincirlerinin tüm ekosistemi için ölçeklenebilirlik ve işlem hızı engellerini kaldıracaktır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap