Cardano’nun Stablecoini Djed, Yeni Dönüm Noktasına Ulaştı!

Cardano’nun Stablecoini Djed, Yeni Dönüm Noktasına Ulaştı!

Cardano’nun Djed stablecoin’i, resmi sitesine göre 4,24 milyonun üzerinde kripto para basılarak son zamanlarda tüm zamanların en yüksek tirajına ulaştı. IOG tarafından geliştirilen ve COTI tarafından desteklenen Djed, Cardano’nun yerel blok zinciri tokeni ADA tarafından desteklenen aşırı teminatlandırılmış bir stablecoin’dir ve SHEN’i yedek para olarak kullanır.

Djed’in en dikkate değer yönlerinden biri, %400’lük rezerv oranıdır; bu, mevcut dolaşımdaki arzının, ödenmemiş kripto para miktarının dört katı kadar desteklendiği anlamına gelir. Bu, Djed’e ekstra bir güvenlik katmanı sağlayarak onu kullanıcılar için daha kararlı ve güvenilir bir seçenek haline getirir. Böylece, Djed’in mevcut dolaşımdaki arzı, 38,7 milyon ADA’ya eşit olan 16,89 milyon Djed ile desteklenmektedir.

Djed ve COTI

İlginç bir şekilde, Djed’in benzeri görülmemiş basımı, diğer dikkat çekici olayla aynı zamana denk geldi.

Bir yandan CoinMarketCap verilerine göre Djed işlem hacmi son 24 saatte %38’den fazla arttı. Stablecoin ticaretinde artan hacimler de bu ayın başlarında görüldü.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap