CBDC’ler ve Bitcoin Bir Arada Var Olabilir mi?

CBDC’ler ve Bitcoin Bir Arada Var Olabilir mi?

CBDC’ler ve Bitcoin bir arada var olabilir mi?

İngiltere Merkez Bankası’nın CBDC lideri Katie Fortune öyle düşünüyor.

Citi Dijital Para Sempozyumundaki bir panelde potansiyel devlet tarafından verilen merkez bankası dijital para birimleri CBDC’lerin Bitcoin veya varlığa dayalı sabit paralarla nasıl bir arada var olacağı sorulduğunda Fortune, BoE’nin farklı para biçimlerinden oluşan karma bir ekosistem gördüğünü söyledi. Bugün banka mevduatları ve nakit için farklı mekaniklerle var.

CBDC’ler, bir ülkenin merkez bankası tarafından verilen ve dolar veya pound gibi itibari para biriminin fiyatını takip eden dijital para birimleridir.

Fortune, “Bugün sahip olduğunuz şey, bir Santander hesabım var, bir para çekme makinesine gidip Barclays hesabı olan arkadaşımın çıkardığı parayı çekebilirim, Mevcut finansal sistemi, yine mevcut finansal sistemle karşılaştırarak bir CBDC tasarlanıyor.

“Stablecoin’lerin ve diğer dijital para türlerinin dünyasında, tüm bu farklı para türleri arasında bir köprü varlığı olabilecek bir merkez bankası dijital para birimine sahip olmanın gerçekten güçlü olabileceğini düşünüyorum” dedi.

Fortune, bunun gibi bir köprü varlığının, aynı zamanda “bir tür ayrı ekosistemlere sahip olmamanızı sağlayabileceğini” ve standartların belirlenmesine yardımcı olabileceğini ve bunun da inovasyonu artırmaya yardımcı olacağını savundu.Citi, Kriptonun Kitlesel Olarak Kabul Edilmesinin CBDC’ler ve Tokenizasyon Tarafından Yönlendirileceğini Söyledi

BoE yöneticisi, bu tekdüzeliğin “sadece sosyal bir fayda” olduğu ve “bir tür hükümet kontrolü sorunu” olmadığı konusunda ısrar ediyor ve bunun, yetkililerin hâlihazırda sağladığı “diğerlerinin ihtiyaç duyduklarını yapmasına, yenilik yapmasına olanak tanıyan” hizmetlere ve altyapıya benzer olduğunu ileri sürüyor. Gelecek için.”

Birlikte çalışılabilirlik

İngiltere merkez bankası CBDC lideri konuya yönelik şu açıklamayı yaptı.

Birçok insan CBDC’lerin Bitcoin’e zarar vereceğini düşünsede ben öyle düşünmüyorum. Bana göre Bu iki farklı varlık birlikçe çalışılabilirlik ilkesine bağlı kalacağına inanıyorum. Bugün kripto paranın ilkesini oluşturan budur ve kripto paralar mevcut blokzincir tabanlı ödeme sistemlerine ve daha birçok şeye çözüm bulan inovasyon merkezidir. Bunlar CBDC ve Bitcoin’in eksiklerini çözecek inovasyonlardır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap