Ceek VR (CEEK) Coin Neden Yükseliyor?

Ceek coin, Twitter'da en çok konuşulan kripto para oldu.

Ceek VR (CEEK) Coin Neden Yükseliyor?

Dün gece bir twitter fenomeni tarafından, Facebook/Meta şirketinin bir altcoin’i satın alacağına dair iddialar ortaya atıldı. Bu altcoin’in The Sandbox (SAND) olduğu iddia edildikten kısa süre sonra, Sand CEO’su böyle birşeyin olmayacağını açıkladı. Ardında kripto para topluluğu gözleri CEEK’e çevirdi. Kısa süre sonra CEEK Twitter üzerinden TT oldu.

TT olmasının sebebi ise, yukarıda da gördüğünüz gibi geçtiğimiz aylarda Meta’nın Ceek VR‘ı (CEEK) birçok kez övmesidir. Sand iddiaları asılsız çıkınca, twitter üzerinden yeni bir algı oluştu ve Meta’nın kesinlikle CEEK’e yatırım yapacağı hakkında dedikodular hızla yayıldı.

Ceek VR (CEEK) Coin Nedir?

CEEK, birinci sınıf sosyal, sanal ve artırılmış gerçeklik (VR & AR) deneyimlerinin geliştiricisidir. Yani ceek metaverse kavramına en çok uyan kripto paralardan biridir. Misyonu, içerik oluşturuculara dijital araçlar sağlayarak yeni gelir akışları üretmelerini sağlamaktır. CEEK, sanatçıları ve hayranları, uzun vadeli etkileşim için sanal dünyası aracılığıyla birbirine bağlar. CEEK Coin’in çok büyük sanatcı ortakları bulunmaktadır.

Universal Music, T Mobile, Apple gibi şirketlerle ortaklıkları bulunuyor. Ayrıca Lady Gaga, Katy Perry, U2, Sting, Neyo, Ziggy Marley ve Demi Lovato gibi ünlüler de bu ortaklıklar arasında bulunan sanatçılardır. Geçtiğimiz yıl Lady Gaga tatil için gittiği otel odasından, Ceek’in dijital gözlük ve fiziksel teknolojisi sayesinde Otel odasından Global çapta milyonlarca insanın katıldığı bir konser vermişti.

İçerik oluşturucular, CEEK’in sanal etkinlik akış platformunu kullanarak çalışmalarından para kazanabilir ve dünya çapındaki hedef kitlelerine doğrudan ulaşabilir. 

CEEK, blok zincirinde doğrulanan gerçek zamanlı sanatçı ödemelerini mümkün kılar ve sanatçıların ve yaratıcıların eserlerinin daha hızlı, verimli ve sorunsuz bir şekilde para kazanmasını sağlar.  CEEK, sanal gerçeklik ortamlarında yönetişim için Akıllı Sözleşme kullanır. CEEK jeton sahipleri, ‘dünyadaki’ etkileşimleri, ödülleri, oylamayı, yarışmaları ve sanal ürünleri belirtebilir.  Ceek coin, arsa satışlarının da etkisiyle CEEK coin popülerliğini gittikçe artırıyor. Bazı uzmanlara göre, gerçek bir metaverse deneyimi sunan kripto para birimi CEEK Coindir.

Şirket, erken harekete geçme avantajından ve ekibinin endüstri uzmanlığından ve ilişkilerinden yararlanarak gelecekte CEEK’i Mobil VR Eğlence pazar lideri olarak konumlandırmayı planlıyor. Microsoft, Boeing, The Walt Disney Company, NFL, Verizon, Dreamworks SKG, 20th Century Fox ve Zynga gibi şirketlerden gelen ekip üyelerine sahip olmaktan gurur duyuyor.

Ceek coin an itibariyle 57 milyon dolar işlem hacmi ve %50 yükseliş ile 0.24 cent fiyat bandında bulunuyor. Dolaşımda 798 milyon adet CEEK bulunurken, maximum ulaşabileceği arz 1 milyar adettir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Sinem. Benim 8 yıllık editörlük geçmişim bulunuyor. 2018 yılından beri kripto paralara ilgi duyuyorum. Sizler için önemli gelişmeleri ve verileri araştırıyorum.

Yorum Yap