Chainlink (LİNK), GMX v2’ye Entegre Edilebilir!

Chainlink (LİNK), GMX v2’ye Entegre Edilebilir!

Bitcoin (BTC), ethereum (ETH) ve diğer likit varlıkların 50 katına kadar kaldıraç ticaretini destekleyen merkezi olmayan kripto türevleri borsası GMX, yakında Chainlink’in düşük gecikmeli oracle’larını v2’ye entegre edebilir.

GMX DAO, Chainlink’in düşük gecikmeli kehanetlerini entegre etmeyi teklif ediyor

Teklifte bir kullanıcı, kripto para türevleri platformunu yöneten GMX merkezi olmayan otonom organizasyonun (DAO), Chainlink oracle’larını GMX v2’ye dahil etmesini ve Chainlink’in özel lansman ortağı olmasını istiyor.

Akıllı bir sözleşme platformu olan Ethereum üzerinde bir katman-2 ölçekleme çözümü olan Arbitrum’daki GMX v2 beta, test ağında zaten Chainlink’in düşük gecikmeli oracle hizmetlerini bünyesine kattı. Kullanıcılar bu özelliği beta ağda test edebiliyor.

6 Nisan’daki teklif GMX sahipleri tarafından oylanacak. Ancak, geçip geçmeyeceği tamamen topluluğun fikir hakkında ne düşündüğüne bağlıdır. GMX, merkezi olmayan borsanın yönetişim ve hizmet tokenidir. Sahipleri fikirlerini beyan etmekte ve önemli güncellemeler ve teklifler üzerinde oy kullanmakta özgürdür.

Chainlink, merkezi olmayan finans (DeFi) ve misli olmayan token (NFT’ler) alt sektörlerinde birçok önemli hizmet sunmaktadır. DeFi’de, ara yazılım görevi gören merkezi olmayan oracle sağlarlar. Bu tasarımda, örneğin Ethereum veya Polygon gibi platformlarda devreye alınan akıllı sözleşmeler, borsalardan aktarılan fiyat akışlarından ve daha fazlasından kurcalamaya dayanıklı verilere erişebilir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap