Coinbase, ABD’de Yapılacak Seçimlerde Kripto Para Destekçilerine Bağış Yapacak!

Coinbase,  ABD’de Yapılacak Seçimlerde Kripto Para Destekçilerine Bağış Yapacak!

Coinbase CEO’su Brian Armstrong , şirketin yaklaşan ABD seçimlerinde kripto para yanlısı politikacılara siyasi katkılarda bulunmaya başlayacağını söyledi. Ek olarak duyuru, şirketin yakın zamanda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan ( SEC ) bir Wells Bildirimi almasıyla aynı zamana denk geliyor.

Armstrong, “kripto yanlısı adayların” seçilmesi çağrısında bulundu. Ayrıca ticaret platformunun kripto topluluğu üyelerini bir bütün olarak sektör için iyi olacak adayların arkasında toplamaya çalışacağı da söylendi .

Kripto Dostu Adaylara Finansman

Dijital varlık düzenlemesi, endüstrinin kuruluşundan bu yana bir tartışma konusu olmuştur. ABD’nin en iyi borsalarından biri olan Coinbase, SEC’in kripto işletmelerine karşı yaptırım eylemlerini artırdığı için kripto para birimi sektörünü siyasi alanda temsil edeceğini söyledi.

Özellikle, Coinbase CEO’su Brian Armstrong, şirketin kripto dostu Amerikan siyasi adaylarına fon sağlamaya başlama arzusunu açıkladı. Ayrıca Armstrong, yakın tarihli bir Twitter Etkinliğinin izleyicilerini siyasi konularda konuşmaya başlamaya teşvik etti.

Armstrong’un belirttiği gibi:

“Yapacağımız şey, insanların kongre üyeleriyle iletişim kurabilecekleri, kripto yanlısı adaylara bağışta bulunabilecekleri, belediye binalarında boy gösterebilecekleri ve sesinizi duyurabilecekleri içerikler yayınlamaya başlamak. Başarımızın garanti altına alındığından emin olmak için bu ülkede kripto yanlısı adaylar seçeceğiz.”

Karar, SEC’in Coinbase’e bir Wells Bildirimi göndererek yaklaşan yaptırım eylemi uyarısında bulunmasının ardından verildi. Sonuç olarak düzenleyicinin gözünde uzun bir şirketler dizisinin izinden giden siyasi eylem, sektör için en iyi eylem tarzı gibi görünüyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap