Coinbase, Borsada Listelenen Altcoinleri Nasıl Seçtiklerini Açıkladı!

Brian, altcoin listelerken dikkat ettikleri başlıkları açıkladı...

Coinbase, Borsada Listelenen Altcoinleri Nasıl Seçtiklerini Açıkladı!

ABD’deki en büyük kripto borsasının başkanı, şirketin platformunda yeni altcoinleri listeleme stratejisini ortaya koyuyor.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Lex Fridman ile yaptığı röportajda, borsada bir altcoin listelemenin ilk adımının, varlığın kayıtlı olmayan bir menkul kıymet olarak nitelendirilip nitelendirilmediğini belirlemek olduğunu söyledi.

“Temelde bir yasallık testimiz var. Kontrol ediyoruz: ‘Bunun bir güvenlik olduğuna inanıyor muyuz?’ Eğer öyleyse, Coinbase’de listelenemez. Ve bunun için geçirdiğimiz çok titiz bir süreç var. Şu anda yasalar ABD’de olduğu gibi, bunu yapamazsınız. SEC’den bir komisyoncu-satıcı lisansı aldık. Bunu operasyonel hale getirmek için onlarla birlikte çalışmaya çalışıyoruz ve umarım bir gün gerçek kripto menkul kıymetleri ticareti yapabiliriz, ancak bugün ABD’de bu mümkün değil.”

Armstrong, yasallıktan sonra güvenlik geldiğini söylüyor.  Armstronga göre, güvenlik düzeyi tatmin ediciyse, listeliyoruz. Milyarder, en büyük misyonunu şu şekilde açıklıyor.

Hedefimiz en çok kripto para listeleyen borsa olmak. Tabi bunu yaparken, güvenlik ve araştırmalarımızı öncelikli tutuyoruz.

Armstrong, sonunda “milyonlarca” kripto para birimi olacağını ve Coinbase’in kendisini kripto paranın “Amazon’u” olarak konumlandırmayı hedefleyebileceğini ve sahte veya tehlikeli olmadıkları sürece çok çeşitli ürünler sunabileceğini tahmin ediyor.

“Sonra kripto varlığının siber güvenliğine bakıyoruz. Akıllı sözleşmede bir kusur olduğunu mu düşünüyoruz yoksa müşterinin izni olmadan birinin onu manipüle edebileceği bir yol mu var? Arkasındaki aktörler ve her türlü suç geçmişi ve bunun gibi şeyler gibi bazı uyum parçalarına da bakıyoruz. Listeleme standartlarımızı karşıladığına inanıyorsak, temelde bu yasallık testi ve müşteri koruması için her şey, o zaman pazarın bu noktada karar vermesini istediğimiz için listelemek istiyoruz.  Bir tür Amazon gibi bir şey veya bir ürünün üç yıldızı veya beş yıldızı olabilir, ancak sürekli olarak bir yıldız almaya başlarsa, muhtemelen sahte veya kusurludur veya başka bir şeydir ve belki Amazon onu kaldırır. Aksi takdirde, bunların ne olduğuna piyasanın karar vermesine izin vermek istersiniz…Benim inancım, zaman içinde bu varlıkların milyonlarca olacağı ve bu yüzden gelecekte bir tane eklediğimizde haber yapmaz umarım. ”

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap