Coinbase SEC’i Umursamıyor! Brezilye Kripto’nun Başkenti Olmaya Çalışıyor!

Coinbase, ABD'deki kripto düzenleme baskısına yakalanmış olabilir ancak genişlemesini sürdürüyor.

Coinbase SEC’i Umursamıyor! Brezilye Kripto’nun Başkenti Olmaya Çalışıyor!

Salı günü Coinbase, yalnızca Brezilya pazarına yönelik, 7/24 Portekizce müşteri desteği sunan, hükümet tarafından oluşturulan ve 2020’de piyasaya sürülen devrim niteliğindeki Pix dijital ödeme sistemini entegre eden bir uygulamayı tanıttı. Ertesi gün, ABD’de, şirket, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan şirkete çeşitli tekliflerle ilgili soruşturma yapıldığını ve ABD’deki kripto firmalarına atılan bir dizi düzenleyici uyarı atışının devam ettiğini bildiren bir Wells bildirimi ile sunulduğunu söyledi.

Ve ABD hala endüstri etrafındaki politikayı tartışırken, geçen yılın sonlarında Brezilya başkanı, bitcoin ticareti ve kullanımı için düzenleyici çerçeve oluşturan bir yasa tasarısını imzaladı.

Sektör, düzenleyici yaklaşımlar arasındaki farklılıkları keskin olarak görüyor. ABD’nin kripto ile ilgili şirketlere neredeyse günlük olmasa da görünüşte haftalık olarak baskı uygularken, Brezilya onları kollarını açarak karşılıyor.

Brezilya ve yeni atanan bölge müdürü Fabio Plein, “Brezilya, düzenleyicilerin kripto paranın değerini anladığı ve yenilik ve büyümeyi sürdürmek için konu etrafında çok sağlıklı bir tartışma yarattığı bir ülke için harika bir örnek” dedi. Brezilya’daki Coinbase genel müdürü bir röportajda. “Brezilya, kullanıcıları koruyan düzenleyici çerçevenin oluşturulmasında ilerliyor ve ABD hükümeti şu anda bu evreni nasıl düzenleyeceği konusunda geride kalıyor,” dedi.

Brezilya Kripto Paraların Başkenti Olmaya Çalışıyor!

Brezilya’ya odaklanmak, şirketin en fazla potansiyele sahip pazarlara girme arzusunun bir parçasıdır. Ülkedeki ana ödeme yöntemi olduğu için Pix ödemelerini eklemek çok önemliydi. Merkez bankası tarafından oluşturulan anında ödeme platformu, 2020’nin sonlarında hayata geçti. Mart 2021’de kaydedilen 400.000’den az Pix işlemi vardı. Şubat ayında Pix üzerinden yapılan işlem sayısı 2 milyarın üzerine çıktı.

Coinbase, Brezilya’ya odaklanma yolunda yalnız değil. Geçen yıl, dijital banka Nubank, müşterilerine kripto ticareti sağladıktan bir ay sonra bir milyon kripto kullanıcısına ulaştığını söyledi. Ve bu ayın başlarında banka, Nubank’ın Brezilya’daki 70 milyondan fazla müşterisine ilk airdrop yoluyla sunulacağını söylediği bir sadakat programı aracılığıyla kullanıcıların katılımını ödüllendiren tokeni Nucoin’i piyasaya sürdü.

Amazon benzeri dev Mercado Libre’nin sahibi olduğu Mercado Pago, 2021’de kripto ticareti sunmaya başladı.

Devlet sadece sektörü desteklemiyor. Gelecek yıl aktif olarak bir merkez bankası dijital para birimini piyasaya sürmeye çalışıyor ve gerçek olarak bilinen yasal ihalesinin tokenize edilmiş versiyonu için bir blockchain platformunun kullanımını test ediyor.

yenilik gündemi

Coinbase ayrıca diğer ülkeler için ürün ve hizmetler üretmek üzere Brezilya’da bulunan bir teknoloji merkezi oluşturdu.

Plein, “Bizi ABD’de borsa lideri yapan aynı uygulamayı, aynı deneyimi getirmek istedik” dedi. Şirketin şu anda 100 milyon kullanıcısı var ve 1 milyara ulaşmayı hedefliyor. Brezilya, teknolojiden anlayan ve alternatif varlıklara ilgi duyan genç bir nüfusa sahipken, pazar yaklaşık 216 milyonluk nüfusla sınırlı.

Dünya Bankası’na göre, Brezilya’nın kişi başına düşen GSYİH’si ABD’nin 70.000 dolardan fazla olmasına kıyasla sadece 7.500 dolar.

Yine de Plein, “ABD’de düzenleyici yaklaşım daha çok yaptırımla ilgiliyken, Brezilya’da daha çok kriptonun bir inovasyon gündeminin parçası olduğunu anlamakla ilgili” dedi.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap